En iyi cilt bakımı tüyoları

0
pin up kızı
cilt bakımı tüyoları

Güzellik merkezlerinde cilt bakımı yaptırmak hem pahalıdır hem de zamanınızı alır. Çoğu kez de üşengeçlikten cilt bakımımızı ihmal ederiz. Tüm bu sebepler bir araya geldiğinde cilt bakımımıza gereken özeni gösteremiyoruz. Oysa ki, evdeki malzemelerle rahatlıkla cilt bakımı yapılabilir. İşte evinizdeki gizli hazineler!

Deniz Tuzu

Cildinizi sağlıklı tutmak için, ölü cilt hücrelerini kaldırmak ve yeni cilt oluşumunu desteklemek gerekir. Cilt yenilenmesinin hızlanması daha sağlıklı ve parlak bir cildin ortaya çıkması demektir.

Önce yüzünüzü yıkayın. Az miktarda deniz tuzunu elinize alın ve dairesel hareketlerle yumuşakça yüzünüze sürün. Tüm yüzünüze uyguladıktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada bir kez bu uygulamayı tekrarlayın.

Kuru Ciltler için Yosun Banyosu

Deniz yosunu iyot ve protein gibi canlandırıcı elementler içerir. Bu nedenle kuru ciltlere çok iyi gelir. Aktardan yosun satın alabilirsiniz. Küvete bir miktar yosun ekleyin ve 20 ila 30 dakika küvette kalın.

Çay Poşetleri

Uyku eksikliği, stres ve ağlama gibi nedenler gözlerinin altında istenmeyen koyu halkalara neden olabilir. Çayın antioksidan özellikleri sayesinde bu halkalardan kurtulabilirsiniz. Kullandığınız çay poşetlerini birkaç dakikalığına buzluğa atın. Ardından buzluktan çıkardığınız çay poşetlerini gözlerinizin üzerine koyun ve 10 dakika bekletin. Koyu halkalarınız kaybolacaktır.

Süt

Cildinizi doğal bir şekilde nemlendirmek için süt kullanabilirsiniz. Kutu sütler yerine organik sütleri tercih etmelisiniz. Sütü pamuk yardımıyla yüzünüze sürün ve 15 20 dakika yüzünüzde bekletin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Yüzünüzün parladığını ve canlandığını göreceksiniz. Sütün bu hızlı etkisine inanamayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.