Ergenlik sivilcelerine A vitamini

| 2012/08/18 | 0 Comments
Vitaminler

A vitamini

Cildimiz için aldığımız vitaminler de çok önemlidir. Genel vücut sağlığımız bir nevi cildimize yansımaktadır. Hatta siz de farketmişsinizdir ki hastalıkların büyük bir kısmı cilde nüksetmektedir. Sağlıklı bir vücut aynı zamanda sağlıklı bir cilt demektir. Yediğimiz yiyecekler de bu bağlamda önem kazanır.

A vitamini, tüm vitaminler gibi vücutta özel görevlere sahiptir. Bunlardan birisi de cildimizdeki dokuların yenilenmesini sağlamaktır. A vitamini bunun yanında cildinizin nem dengesini sağlamaktadır. Cildin yaşlanmasını geciktirir. A vitamininin bir diğer mucizesi ise ergenlik sivilcelerine iyi gelmesidir. Hatta bazı durumlarda A vitamini eksikliği ergenlik sivilcelerine sebep olmaktadır. Dolayısı ile eğer ergenlik sivilcesi sizin için bir kabusa dönüşmüşse, sivilcelerle savaşta A vitamininden faydalanabilirsiz. Bol bol A vitamini içeren gıdalar tüketmelisiniz.

A vitamini hangi besinlerde bulunur?

Kabak
Kıvırcık
Havuç
Kavun
Domates
Ispanak
karaciğer
Lahana
Tereyağı
Peynir
Ciğer
Yumurta

Bu listede bulunan gıdaları bol bol tüketmenizde fayda olacaktır. Bu şekilde sivilcelerinizin daha az oluşmaya başladığını görebilirsiniz. Ayrıca cildin daha hızlı yenilenmesine yardımcı olduğu için A vitamini sizin için bulunmaz bir nimettir!


 

Etiketler: , , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Sivilce-Akne

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir