Erkekler için saç uzatma yolları

1
Erkek model
Erkekler için saç uzatma

Günümüzde saç uzatmak popüler hale geldi. Öyle ki saç uzatmayı kadınlar kadar erkekler de fazlaca tercih etmeye başladı. Hatta bazı erkekler saç uzatma konusunda oldukça sabırsız olabiliyor. Kadınların çoğu hızlı saç uzatma yöntemleri kullanarak bu süreyi kısaltabiliyor. Peki erkekler için hızlı saç uzatma yöntemleri var mıdır?

Erkekler de tıpkı bayanlar gibi güzel, bakımlı ve uzun saçlara sahip olmak isterler. Ancak saç uzatırken kadınlarımıza göre biraz daha özensiz “nasıl uzarsa uzasın” havasında olabiliyor. Tabii bu özensiz yöntemler saç uzatmanın yanı sıra ileride saç dökülme sorunlarını da getiriyor. Stresli dönemlerin saç uzamasına etkisi olduğu unutulmamalıdır. Eğer öğrenciyseniz stresli sınav dönemlerinde saçlarınızın hızlı uzamasını beklemeyin, sınav dönemini en iyi şekilde geçirmeyi planlayın ve saç bakımını ihmal etmeyin.

Erkekte Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

1

Sarımsağı yabana atmayın! Sarımsağın saç dökülmesini engellediği gibi saç uzamasına da ciddi anlamda katkısı vardır. Saçlarınıza sarımsak kürü uygulamak için; 4 – 5 adet sarımsağı iyice ezin ve saç derinize masaj yaparak yedirin. 15 – 20 dakika bekleyin ve saç temizliğinizi yapın. Bu uygulamayı günde bir kere yapmanız yeterli olacaktır. Sarımsak kokusundan rahatsız oluyorsanız akşamları yapmanızı ve saçlarınızı çok iyi yıkamanızı öneririz.

2

Diğer bir uygulama ise badem yağı. Çoğu kişi badem yağını kullandığı herhangi bir şampuana dökerek kullanır. Bu uygulama yanlıştır, çünkü şampuanda bulunan kimyasal maddeler ile badem yağının etkileşime girme ihtimali bulunur. Bu da badem yağından istenilen etkiyi azaltır. Peki badem yağını saç uzatmak için nasıl uygulayacağız? Saf badem yağını alın ve saçlarınıza direk olarak sürün. Parmak uçlarınızla masaj takviyesi yaparak yedirin. Buradaki püf noktası, saçlarınızdan çok saç derinizin yağa temas etmesidir. Yaklaşık 30 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Düzenli bir şekilde uygularsanız saçlarınızdaki parlaklığı ve uzama hızının arttığını hissedeceksiniz.

3

Ayrıca İbrahim Saraçoğlu’nun vermiş olduğu lavanta kürü de erkekte saç uzamasına yardımcı olacaktır. Bir tutam lavantayı, üç bardak su içerisinde demleyin ve demlenen suyu 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra lavanta suyumuzu saçlarımıza yine masaj ile beraber sürün. Yaklaşık 25 – 30 dakika bekletip saçlarınızı yıkayın. Bu kürü de düzenli bir şekilde uygularsanız saçlarınızın uzama hızı artacaktır.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.