Erkekler için saç uzatmanın püf noktaları

0
Uzun saçlı erkek
Erkekler için saç uzatma

Sadece kadınlar değil erkekler de uzun saç istiyorlar. Erkekler için saç uzatmanın püf noktaları ise genellikle kadınlarla aynı. Ancak erkeklerin saçları daha yağlı ve kadınlara nazaran daha çabuk uzayan yapıya sahip oldukları için farklı bazı noktalar da var. Özellikle erkekler için saç uzatmanın püf noktaları uygulanırken saçın daha fazla yağlanmasını engellemeye dikkat edilmelidir.

Erkekler için saç uzatmanın püf noktaları nelerdir?

Malzemeler

  • 1 adet kuru soğan
  • 2 su bardağı içme suyu

Uygulanışı

  • Suyu kaynatın. Su kaynarken soğanın kabuklarını soyup 4’e bölün ve kaynayan suya soğanları ekleyin.
  • 2 – 3 dakika kaynadıktan sonra altını kapatın ve yaklaşık 5 dakika demlenmeye bırakın.
  • Demlendikten sonra suyu süzün ve ılımasını bekleyin. Ilıyan soğanlı suyu saç diplerinize masaj yaparak ( hafif hareketlerle ) sürün. Saçlarınızı bone ya da temiz bir havlu kapatın ve 1 saat bekleyin.
  • Son olarak saçlarınızı bitki özlü bir şampuanla yıkayın. Bu tarifi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.
  • Badem Yağı: Tatlı badem yağı saçlar için mucizevi bir ürün. Saçların hızlı uzamasını, sağlıklı olmasını, rengini korumasını sağlıyor. Ayrıca saç dökülmesini de engelliyor. Haftada 1 gün saç diplerinize parmak uçlarınızla masaj yaparak badem yağı sürebilirsiniz. Saçınızın hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca kullandığınız şampuanın içine de bir miktar badem yağı eklerseniz her duşta saçlarınızı badem yağı ile buluşturmuş olursunuz. Böylece şampuandaki kimyasal maddelerin saçlarınıza zarar vermesini de engellersiniz.
  • Sarımsak: Sarımsak da tatlı badem yağı gibi saçlarınızı hızlı uzatmak için bire bir. Sarımsağı ezerek ya da aktardan sarımsak yağı alarak saçlarınıza sürebilirsiniz. Kokusundan rahatsız olanlardansanız saçınızda fazla bekletmemeye dikkat edin. Ama kokusundan rahatsız olmuyorsanız akşam yatmadan önce sürüp sabaha kadar saçınızda bekletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.