Erkekler için uzun saç bakımı

| 2012/12/15 | 0 Comments

 

Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ

 

Erkekler genellikle kolay kullanımdan ve çok uğraş gerektirmediğinden ötürü saçlarını kısa tutmayı tercih ederler. Kendine has bir tarza sahip olmak isteyen, kişisel bakımına önem veren erkekler saçlarını uzatmayı da seçebilir. Erkeklerde uzun saç daha fazla ilgi ve bakım gerektirecektir. Erkek tipi saç dökülmelerinin önüne geçmek için de uzun saç bakımı erkekler için önemlidir.

1

Öncelikle saçınıza özel bir şampuan ve saç kremi ile saçınızı yıkamanız gerekir. Yağlı, kuru veya normal saçlara yönelik şampuanlardan size uygun olanını tercih etmelisiniz.

2

Saçınızı sağlıklı tutmaya yardımcı olmak için, hindistan cevizi yağı veya hindistan cevizi yağı içeren bir ürün kullanın. Kozmetik Bilim Dergisi tarafından yayınlanan bir çalışmada, hindistan cevizi yağı protein kaybı ve saç hasarlarını önlemeye yardımcı oluyor. Hindistan cevizi yağını saç diplerine sürmeniz daha etkili olacaktır. Eğer fazla zamanınız yoksa duş almadan yarım saat önce yağı uygulayıp, günlük duşunuzu alabilirsiniz.

3

Duş sonrasında saçlarınızı saç kurutma makinesiyle kurutmayın. Eğer acilen saçınızı kurutmanız şartsa, ılık ayarda saçlarınızı kurutun. Bunun dışında saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın.

4

Saçlarınızı sert bir şekilde taramaktan veya fırçalamaktan kaçınmalısınız. Fırça darbeleri saçlara zarar verecektir.

5
Saçlarınızı uzatmak için her ne kadar çok çaba harcamış olsanız da 1,5 ila 3 ayda bir saçlarınızın uçlarından kestirmeniz gerekir. Böylece vücudunuz kırılan saç uçlarını onarmayla vakit kaybetmeden, sağlıklı saçlarınızı beslemeye devam edecektir.

Etiketler: ,

Kategori: Saç Bakımı, Yıpranmış saçlar

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir