Erkeklerde saç dökülmesi nedenleri ve tedavisi

| 2012/10/10 | 1 Comment

 

saçı dökülen erkek

Erkeklerde saç dökülmesi

 

Herkes saç dökülmesi yaşayabilir. Bu, bir erkek, bir kadın ya da bir çocuk olsa da değişmeyecektir.  Saç dökülmenizi tedavi edebilmeniz için saç dökülmesi nedenlerinizi iyi anlamanız gerekir. Saç dökülmesi tedavilerinin değerlendirilmesinde aşağıdaki adımları izleyin.

1

Erkeklerde saç dökülmesi nedenleri çeşitlilik göstermektedir. Birinci nedeni genetiktir. Kellik aile içindeki bireylerde varsa çocuğun da ilerleyen yaşlarda bu problemi yaşaması olasıdır. Erkeklerde saç dökülmesi nedenleri arasında androjenler ve kanınızdaki DHT’nin yüksek düzeye ulaşmasına yol açan bir hormonal dengesizlik olması yer alır.

2

Durumunuzu değerlendirin. Şimdi bir sonraki ipuçları için saç derinizi incelemeniz gerekir. Saç derinizin kaşıntılı pul pul ya da iltihaplı olması androjen veya Dht yüksekliğinden kaynaklanabilir.

3

Tedavi seçeneklerini araştırın. Aralarından seçim yapabileceğiniz bu saç dökülmesi tedavileri ve çözümlerini iyi irdelemeniz gerekir. Seçeneklerden bazıları şunlardır: DHT inhibitörleri, büyüme uyarıcıları, Süper Oksit Dismutaz, anti-inflamatuar ve anti-androjenler ilaçlar. Cerrahi seçenekler de saç greft ve saç nakli dahil olmak üzere mevcuttur. Ayrıca saç dökülmeniz için kullanabileceğiniz kozmetik ürünler de piyasada sıkça yer alıyor.

4

Saç dökülmeniz hakkında doktorunuzla konuşun. Eğer saç dökülmesi bir hormonal dengesizlik nedeniyle meydana gelmişse sizin için en iyi seçenekleri doktorunuz açıklayacaktır. DHT inhibitörleri, anti-inflamatuar ilaçlar veya anti-androjen ilaçlar hakkında fazla bilgiye sahip olmayacağınızdan olası zararlarıyla ilgili doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

5

Saç dökülmesi tedavisi türlerini ve seçenekleri değerlendirirken artılarını ve eksilerini bir kağıda yazın ve listesini oluşturun. Biri en iyi sonuçları sunacak ve bütçenize uygun olacaktır.

6

Karar verirken üç ana tedavi yolu olduğunu unutmayın. İlaçlar, cerrahi müdahale veya kozmetikler. İleri saç dökülmelerinde bitkisel bakımların tek başına işe yarayacağı ümidi boştur ve bu konuda bazı uzmanlar kesin sonuçlar vaad etmektedir. Saç dökülmesi tedavi edilemez bir durum değildir ancak doğru tedavi seçeneklerinden size uygun olanına karar vermeniz gerekir.

Etiketler: , ,

Kategori: Saç Bakımı, Saç Dökülmesi

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. saç dökülmesi dedi ki:

    gerçekten de çok kötü bir durum her gün daha da seyrekleşen saçlar düpedüz pisikolojik bir çöküntü başka bişey değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.