Eski yara izleri nasıl geçer?

1
Yara izi
Eski yara izleri nasıl geçer

Özellikle yüzünüzde yer alan eski yara izleri sizi sürekli kaygılandırıyor ve utandırıyor olabilir. Bu eski yara izlerinden tamamen kurtulmak oldukça zordur ancak sabır ve özveri gösterilerek büyük ölçüde görünümü azaltılabilir.

Eski yara izleri için neler kullanılabilir?

  • Topikal yara izi kaldırma ve azaltma ürünleri
  • Yüksek kaliteli nemlendirici
  • Silikon levha
  • Jeller
  • Kakao yağı

Eski yara izleri için tedavi seçenekleri

1

Eski yara izlerinden kurtulmak için cerrahi yöntem isteyip istemediğinizden emin olun. Eski yara izlerini kaldırmak için cerrahi yöntem daha etkilidir. Ancak doğal yöntemlere göre biraz acı verici ve pahalıdır. En son çare olarak cerrahi yöntemleri düşünebilirsiniz. Topikal yara izi kaldırma veya azaltma tedavileri uygularken her ürünü tarif edildiği gibi titiz şekilde kullanmalısınız.

2

Eczanelerden temin edeceğiniz yara izi azaltıcı ürünleri kullanırken daha çok soğan özlü ürünleri tercih etmelisiniz. Soğan özü içerdiği vitaminlerle kalojen üretimini düzelterek, anti inflamatuar görevi görür. Kallojen, dokuların düzelmesi için gerekli bir proteindir.

3

Yara izlerine bir jel veya krem uygulayarak, bu noktayı silikon jel tabaka veya cilt bandı ile kapatın. Silikon jel tabaka izlere olumlu etki ettiği düşünülmektedir.

4

Alfa-hidroksi asit ihtiva eden bir ürün bulun. Alfa hidroksi ölü deri hücrelerinin pul pul dökülmesini sağlayacaktır. Eski yara izlerine uygulanan alfa hidroksi asitlerinin genellikle düşük konsantrasyonunu kullanmanız önerilir.

5

Eski yara izlerinin olduğu bölgeyi her zaman nemli tutun. Kakao yağı gibi güçlü bir nemlendirici bunun en iyi yolu olabilir. Nemlendiriciler eski yara izlerini düzeltmek için cilde elastikiyet katacaktır.

6

Topikal tedavi yöntemlerini bir yıl boyunca deneyin. Eğer olumlu sonuçlar almazsanız cerrahi yöntemleri düşünün. Kollajen ve steroid enjeksiyonları yanı sıra lazer tedavileri bazı inatçı eski yara izlerini temizleyecek ve sizi bu sıkıcı görüntülerden kurtaracaktır.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.