Esmer su yosunu (kelp) ve yoğurt yüz maskesi

0
Yoğurt
Yoğurt

Esmer su yosunu (kelp) bitkisini mucize içerikleri olarak tanıtan çok fazla cilt bakım ürünü var ancak bu cafcaflı kremlerin ve losyonların küçük bir servet değerindeler. Bunun yerine kendi evinizde esmer su yosunu ve yoğurt ile yüz maskesi yaparak cilt bakımı uygulayabilirsiniz. Esmer su yosunu içinde bulunan birçok madde ile cildinizi korur ve yoğurt da cildinizi nemlendirir ve temizler. Esmer su yosunu ve yoğurt yüz maskesini nasıl yapacağınızı merak ettiyseniz yazının devamını okuyun.

Esmer su yosunu (kelp) ve yoğurt yüz maskesi için gereken malzemeler

  • Esmer su yosunu tozu
  • Küçük bir kase
  • Doğal yoğurt
  • Doğal ve taze bal

Esmer su yosunu (kelp) ve yoğurt maskesi hazırlanışı

  1. 2 yemek kaşığı esmer su yosunu tozunu küçük bir kaseye koyun. Esmer su yosunu hasarlı ciltleri güçlendiren ve yeniden canlandıran bir deniz bitkisidir. Ciltte yağ üretimini azalttığı için sivilceye karşı da etkili olduğu söylenmektedir. Bunun yanında cildi nazikçe nemlendirmektedir. Cilt bakımında mucize bir keşif olan bu bitki aynı zamanda ciltteki siyah noktalar ile savaşır, inflamasyonu azaltır, kırışıklıkları azaltır ve yenilerinin oluşmasını engeller.
  2. Kaseye bir yemek kaşığı doğal yoğurt ekleyin. Yoğurt herhangi bir yüz maskesine eklenebilecek mükemmel bir içeriktir. Diğer içerikler katı olduğunda maskeye krem kıvamını verir. Yoğurt hem mantarlara karşı hem de bakterilere karşı etkili maddeler içerir ve cildi nazikçe temizlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda cildi dinlendirir, kuru ciltleri nemlendirir ve yumuşatır, aynı zamanda kırışıklıkları azaltır, gözenekleri temizler.
  3. Karışımın içine bir yemek kaşığı da doğal bal ekleyin. Bal çoğu doğal tedavide kullanılan bir içeriktir. Bakterileri öldürür, cildi temizler, sivilce oluşumunu engeller. Aynı zamanda yüzdeki şişliği, gözler altındaki torbaları da azaltır.
  4. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Esmer su yosunu ve yoğurt maskesini yüzünüze ve boynunuza eşit olarak uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Bekleme süresi dolduktan sonra serin su ile durulayın ve havlu ile nazikçe kurulayın.

İpuçları ve uyarılar

  • Daha genç ve güzel bir cilt için bu maskeyi gerektiği kadar sıklıkta kullanabilirsiniz.
  • Kalan maskeyi buzdolabında 1 haftaya kadar saklayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.