Et beni ilacı olarak kullanılan bitkiler

0
Yüz ve boyun
et beni

Et beni günümüz teknolojiyse dahi sebebi bilinmeyen bir rahatsızlıktır.Bu yüzden de en sık kullanılan en beni ilacı çeşitleri ağırlıklı olarak bitkisel ilaçlardır diyebiliriz. Alternatif tıp hekimlerinin büyük çoğunluğu ilk olarak çörek otu yağının kullanılması gerektiğini savunuyorlar. Bilinenin aksine oldukça şifalı bir bitki olan çörek otu, uzun yıllardır tıpta kullanılmakta olan etkili bir bitkidir. Et beni konusunda da en etkili sonucu veren bitki olarak göze çarpmaktadır. Et beninize herhangi bir bitkisel tedavi uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Et beni ilacı olarak çörek otu yağı kullanımı

Çörek otu yağı, günde 1 çay kaşığı kadar yağ et beninin üzerine sürülür ve 1 çay kaşığı kadar çörek otu yağı da içilir. Bu işlem 3 hafta boyunca tekrarlanır. Bu sayede et beninden kurtulmak için oldukça etkili sonuçlar alınabilmektedir. Bunun haricinde ek sık kullanılan et beni ilacı çeşitleri arasında et benini kurutan özel bir bitki özünden bahsedilmektedir. Bu özel bitkinin suyu bir kürdan yardımıyla et beninin üzerine sürülür. Başlarda bir yanma hissi meydana gelse de 15 dakika sonra bu his ortadan kaybolur. Sonrasında ise et beni yavaş yavaş kurumaya ve çürümeye başlayacaktır. Et beninin büyüklüğüne ve kişinin cildine göre değişen bir süre zarfında et beni düşecektir. Bu süre bahsettiğimiz etmenler çerçevesinde değişmektedir fakat minimum 7 maksimum 15 gün gibi bir süreyi kapsamaktadır. Bu yöntem oldukça etkilidir ve günümüzde pek çok uzman tarafından kullanılmaktadır. Bahsi geçen özel bitki zor bulunabildiği için ilacın satılması ya da başka yerden temin edilmesi mümkün değildir. Sadece uzman gözetiminde kullanılması mümkündür.

Et beni ilacı olarak kantaron kullanımı

En sık kullanılan et beni ilacı çeşitleri arasında gösterilen kantaronda oldukça etkili bir ilaçtır. Kantaron çiçeğinin çakal eriği çiçeği olarak bilinene bitki ile eşit oranda karıştırılması ile elde edilen karışımın 1 bardak kaynar suyun içine 1 kaşık kadar eklenmesi ile elde edilen karışım 10 dakika bekletilir. Elde edilen yeni karışım sabahları ve akşamları aç karna olmak kaydı ile içilmelidir. Karışımın ölçüleri yapılmak istenen miktarla doğru orantılı olarak arttırılabilir. Son olarak piyasada bulunan ve bayır turpundan yapılan ilaçtan da söz etmemizde fayda olduğunu düşünüyoruz. Taze olarak toplanmış bayır turpu sıkılır. Elde edilen bayır turpu suyu yarım bardağı dolduracak şekilde 1 kaşık sirke ile karıştırılır. Elde edilen bu karışım 3 saat güneşin altında bekletilir ve son olarak et benin üzerinde günde 3 defa olmak kaydıyla sürülmesi gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.