Et beni nasıl düşürülür bitkisel yöntem

0
Et beni
et beni nasıl düşürülür

Et benleri cilt üzerinde çıkan deri parçalarıdır. Nasıl meydana geldiği belli olmadığı gibi, genellikle zararsızdır. Doğuştan oluşması ve sonradan meydana gelmesi gözlemlenebilir. Genellikle boyun, koltukaltı, genital bölgeler ve az da olsa yüzde meydana gelmektedir. Cerrahi müdahale ve bitkisel yöntemler ile yok edilmesi mümkündür.

Et beni nasıl düşürülür? Et beni düşürmek ne demek? Gibi bir sürü sorunun cevabı kesinlikle koparmak değildir. Et benleri kendiliğinden düşmektedir. Buradaki düşmek diye tabir edilen aslında kuruyup, kabuk bağladıktan sonra iyileşmesidir El ile koparıldığı zaman kendini tekrar etme olanağı yüksektir ve çoğalma gibi olasılıkları beraberinde getirebilmektedir, hatta daha kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden sakıncalı olarak görülür. Halk arasında eskiden beri uygulanan bir işlem olan iple bağlama, yanlış olarak yapıldığı zaman sonuç vermediği gibi, benin bulunduğu bölgede kararmalar oluşturabiliyor. Diğer taraftan saç teli de bağlanarak uygulama yapılması aynı ipte ki gibi sonuçlara mahal verebilir. Radyofrekans, koterizasyon, kriyoterapi uygulamalarından yaptırarak kolayca benlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bazı et beni düşürme maskeleri de mevcuttur. Bunlardan biri elma sirkesi ve kabartma tozu ile hazırlanır. Bir bardak suyun içine bir çorba kaşığı kabartma tozu katılır ve karıştırılır. Bu karışım cilt üzerine uygulaması yapılır, kuruduktan sonra bir tatlı kaşığı elma sirkesi ile kompres uygulanır ve sabaha kadar bekletilir. Bu işlemi rahatça kendiniz hafta bir kez uygulayarak sonuç alabilirsiniz. Ayrıca et beni tedavisi için bitkisel uygulamaların başında çörek otu yağı gelmektedir. Çörek otu yağını et beninizin üzerine sürüp, bir çay kaşığı çörek otu yağından da içerek sonuç alınabildiği söylenmektedir. Bu yağ ile tedavi uygulaması üç hafta boyunca her gün tekrarlanması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.