Etkileyici dudaklar için dudak bakımı

2
Rengarenk dudaklar
Etkileyici Dudaklar

Dudaklarınız bir çok kötü faktörün etkisiyle güzelliğini yitirebilir. Bunun yanında düzenli bir dudak bakımı ile muhteşem dudaklara sahip olma imkanınız da vardır. Cildin her noktası gibi dudaklar da bakıma ihtiyaç duyarlar. Eğer kişisel bakımınıza önem veriyorsanız dudak bakımınızı ihmal etmemelisiniz. 1

Dudaklarınızdaki ölü deriyi kaldırmak için basit bir işlem yapabilirsiniz. Her sabah dişlerinizi fırçalarken biraz da dudaklarınızı fırçalayın. Böylece ölü deri tabakasını kaldırmış olursunuz.
Alternatif olarak, kuru bir bez ile de aynı şeyi yapabilirsiniz. Ölü deriyi kaldırmak dudak bakımı için çok önemlidir.

2

Eğer gerçekten kuru dudaklara sahipseniz bunu tolore edebilmek için dudak kremi kullanın. Kuru dudaklar sürekli çatlar ve acı verir. Ayrıca genel görünüm için de hoş bir etki bırakmaz. Bu nedenle dudak kremi kullanmanızda fayda olacaktır.

3
Kuru, çatlamış dudaklarınız için vazelinle dudak bakımı yapabilirsiniz. Ayrıca dudak parlatıcısını rujun altında kullanmanız daha uygun olacaktır. Hatta eğer varsa dudaklarınızı korumak için ruhunuzu uygulamadan önce dudak kremi  sürün. Dudak kremi ayrıca rujunuzun daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.