Ev tedavisiyle yüzdeki çiller nasıl geçer

0
Çilli yüz
yüzdeki çiller

Çiller az olduğunda sevimli olsa da, bazı insanlarda fazla olması rahatsızlık verebilir. Ancak denenmiş bir formülle çillerden kurtulabilirsiniz. Tedaviyi uygulamak oldukça basit olduğu gibi ihtiyacınız olan malzemeler mutfak dolabınızda bile yer alabilir. Üç hafta boyunca devam eden tedavi ile kendi başınıza kolay bir şekilde yüzünüzdeki çillerden kurtulabilirsiniz.

1

Her evde mutlaka bulunabilen limon suyu ile, her gece yüzünüzü yıkayın. Limon suyu, çilleri kaybeden özelliğe sahiptir. Kısa bir kullanım süresi sonrasında, cildinizdeki çillerden kurtulabilirsiniz.

2

Yüz çillerinden kurtulmak için yine etkili bir formül yulaf ezmesi ile maske yapmaktır. Süt yerine su kullanarak yavaş yavaş karıştırarak yulafı hazırlayın. Karışım soğuduktan sonra iyice yüzünüze yedirin. Yaklaşık 15 dakika kadar bir süre zarfında yüzünüzde kuruyacak maskeyi daha sonra soğuk su ile iyice durulayın.

3

Uyumadan önce cildinizi mürver çiçeği özlü nemlendirici krem ile nemlendirin. Beyazlatıcı özelliği sayesinde yine doğal bir yöntem ile çillerden kurtulabilirsiniz.

4

Yine çillerden kurtulmanın diğer bir yöntemi olarak da lazer tedavi önerilebilir. Lazer ile cilt temizleme hizmetlerinde, cildin üst katmanları temizlenir. Tedavi uygulanacak bölgeye öncelikle uzman dermatolg tarafından lokal anestezi uygulanır. Yaklaşık 2 hafta kadar süren tedavinin ardından yüzünüzdeli çillerden kurtulabilirsiniz.

5

Çillerden kurtulmak için yine başka bir alternatif ise, azot tedavisidir. Diğer tedavi şekillerine göre daha fazla acı veren bu tedavi, çilleri kaldıracak şekilde hazırlanan karışım ile elde edilir ve cilde doğrudan uygulanır. Çillerden kurtulma yöntemleri arasında en ağırı olarak bilinen bu yöntemi kullanmadan önce işin uzmanlarına danışmanızda fayda vardır.

Not: Çil tedavisi her zaman için kolay bir uygulama olmayabilir. Kişinin cilt yapısı ve tenine göre değişebilen tedavilere sahip olduğu için bir uzman gözetimi altında ve tavsiyelerine uyarak maske ve diğer tedavileri uygulamanızda fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.