Ev yapımı bal ve biberiyeli saç nemlendiricisi

0
Yumuşak saçlar
Ev yapımı saç nemlendiricisi tarifi

Biberiye ve saf bal karışımı ile hazırlayacağın saç nemlendiriciniz yapımı basit olup, saçlarınıza parlaklık, yumuşaklık ve sağlıklı bir görünüm katacaktır. Ayrıca evde yapacağınız bakım ürünleri dışarıdan alacağınız bakım ürünlerinden çok daha ucuz ve sağlıklı olacaktır. Ayrıca kendi hazırlayacağınız saç bakım ürünlerinde dışarıdan satın aldıklarınızın içerisindeki saça zarar veren kimyasallardan bulunmayacaktır. Hazırladığınız bu formülü karanlık ve soğuk bir ortamda saklamanız durumunda bir aydan fazla bir süre bozulmadan kalabilir.

Bal ve biberiyeli saç nemlendiricisi malzemeleri

  • 1 bardak saf bal
  • Yarım bardak zeytinyağı
  • 8 damla biberiye yağı
  • 2 damla limon esansı
  • 2 buçuk yemek kaşığı ksantan sakızı

Bal ve biberiyeli saç nemlendiricisi tarifi

1

Yukarıdaki malzemeleri karıştırma kabınıza koyun.

2

Karışımınızı orta büyüklükte bir tencereye aktarın. Orta ateşte 3-4 dakika boyunca sürekli karıştırarak karışımınızı ısıtın.

3

Tencerenizi ocaktan alıp soğuyana kadar çırpma teli yardımı ile karıştırın. Soğuduktan sonra tencerenizin ağzını folyo ile sarıp bir gece bekletin.

4

Güneş ışığına maruz kalmaması için soğuk karışımınızı koyu renkli bir şişede saklayabilirsiniz.

Öneri ve Uyarılar

–          Musluk altındaki dolaplarda sakladığınız ilaçlar gibi bu karışımı da serin ve karanlık yerlerde saklamanızı öneririz. Bunun yanında bozulmasını engellemek için buzdolabınızda da saklayabilirsiniz.

–          Limon esansı sadece ferah bir koku kazandırmak için kullanıldığından başka bir esans da tercih edebilirsiniz.

–          Ev yapımı saç bakımı, cilt bakımı veya kozmetik ürünlerinizi paslanmaz çelik kaselerde veya tencerelerde karıştırmaktan kaçının. Karışımınızın son haline tencere veya kabınızdaki metallerden karışabilir ve bu da saçınıza zarar verebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.