Ev yapımı gözenek sıkılaştırıcı tonik

0
Hassas cilt
Gözenek sıkılaştırıcı tonik

Bayanların en çok sıkıntı çektiği cilt problemlerinden birisi de gözeneklerdir. Geniş gözenekler her zaman için cilt görünümünü bozarak, akne ve sivilce gibi sorunlara da yol açmaktadır. Bu sorun özellikle de yağlı cilt tipine sahip kişilerde daha yaygın görülmektedir. İlerleyen yaş, genetik faktörler ve güneş ışınlarına fazla maruz kalma gibi nedenlerden dolayı oluşan cilt problemleri ve gözeneklerden kurtulmak aslında o kadar da zor değil. Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemler sayesinde bu sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere ev yapımı gözenek sıkılaştırıcı tonik tarifi vereceğiz. Bu sayede sivilce ve akne gibi cilt problemlerinizin de önüne geçmeyi başarabilirsiniz. Tonik cildinizdeki gözenekleri temizlemek ve sıkılaştırmak için oldukça önemli bir üründür. Cildinizdeki gözeneklerin geniş olması sivilce ve akne gibi sorunları da beraberinde getirirken, bu sorun ilerleyen yaş ile beraber cildinizin sarkmasına da yol açmaktadır. Bu nedenle sizlere önereceğimiz tonik tarifini mutlaka denemelisiniz.

Malzemeler

  • 1 şişe sade maden suyu
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı gül suyu

Hazırlanışı

Cildinizdeki gözeneklerden kurtulmak için uygulayabileceğiniz en masrafsız ve en kolay tonik tarifini uygulamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle tüm malzemeleri karıştırın ve yatmadan önce temiz cildinize uygulayın. Toniği uygulamadan önce çalkalayın ve bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Hazırladığınız toniği serin bir yerde saklamaya özen gösterin. Gözenek sıkılaştırıcı tonik sayesinde cildinizdeki gözenekler kısa bir zamanda kaybolacak ve sivilce sorunundan da kurtulacaksınız.

Bu özel tonik tarifinin dışında tonik olarak kullanabileceğiniz tamamen doğal ürünlerde var. Örneğin meyve kabukları da çok iyi bir şekilde tonik görevi görmektedir. Elma, karpuz, limon ve badem kabukları çok iyi bir tonik görevi görürler. Cildinizi sıkılaştırma açısından da çok büyük fayda sağlarlar. Limon kabuğu en iyi gözenek sıkılaştırıcıdır. Fakat kabuğu kadar limonun suyu da bu görevi aynı şekilde görmektedir. Cildinizdeki gözenekler için gözenek sıkılaştırıcı tonik tarifleri arasında en faydalılarından birisi de yumurta, zeytinyağı ve tuz ile hazırlayabileceğiniz karışımdır. Bu karışıma limon suyu da ilave ederek hazırladığınız karışımı gözeneklerinizi sıkılaştırmak için kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.