Ev yapımı nemlendirici özellikli saç spreyi

0
Örgülü saç
Saç

Nemlendirici özellikli saç spreyleri saçlarınızda saç kurutma makinesi, saç maşası ve saç düzleştiricilerini kullanmadan önce kullanmanız durumunda saçlarınızı nemlendirmeyi sağlar ve böylece saçlarınızı kolay şekillendirmenize yarar. Bu saç spreylerini kuaförlerde ve güzellik ürünleri satan mağazalarda bulabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Bildiğiniz üzere bu saç spreylerini saçlarınıza uyguladığınızda saçlarınız ihtiyaçlarını giderirler.

Nemlendirici özellikli saç spreyi için malzemeler

  • Sprey şişesi
  • 2 yemek kaşığı aloavera suyu
  • 3 damla kokulu esans
  • 2 yemek kaşığı aloavera jeli
  • 10 damla biberiye yağı
  • 5 damla jojoba yağı
  • 2 damla bitkisel gliserin
  • Arıtılmış su
  • Limon otu yağı

Nemlendirici özellikli saç spreyi tarifi

1. ADIM

Küçük bir sprey kabına 2 yemek kaşığı aloavera suyu dökün. 3 damla kokulu esans da ilave edin. Kullanacağınız esansı kokusuna göre dilediğinizce seçebilirsiniz. Böylece saçlarınızda istediğiniz aromanın kokusunu taşıyabilirsiniz.

2. ADIM

Spreyi saçınıza uygulamadan önce şişenizin ağzını kapatıp iyice çalkalayın. Her kullanışınızdan önce yaptığınız saç spreyinizi çalkalamayı unutmayın çünkü uzun süre bekleyince aloavera ile esans birbirinden ayrılabilir.

3. ADIM

Yeni yıkamış olduğunuz saçınıza spreyinizi sıkın ve saçlarınızı tarayın ve saçlarınızı istediğiniz gibi şekillendirin.

Nemlendirici özellikli saç spreyi yapımı

1. ADIM

Bir sprey şişesinin yarısını aloavera jeli ile doldurun.

2. ADIM

On damla biberiye ve on damla da limon otu esanslı yağınızı da ekledikten sonra şişenize beş damla da jojoba yağı ekleyin. Bu üç yağın karışımı kimyasallardan yıpranmaya başlamış saçlarınızı güçlendirmede size yardımcı olacaktır.

3. ADIM

Eğer saçlarınız çok kuru ise karışımınıza iki damla da bitkisel gliserin ekleyin. Bitkisel gliserin hazırladığınız saç spreyinize ekstra nemlendirici özellik katacaktır.

4. ADIM

Şişenizin geri kalanına arıtılmış suyu ilave edin. Şişenizi ortasından tutarak iyice çalkalayın. Karışımınızın bulunduğu şişeyi her kullanımınız öncesinde çalkalayınız.

Öneri ve Uyarılar

– Kuru saçlarınız varsa elektriklenmeleri durumunda saç spreyinizi sıkıp saçlarınızı tarayın.

– Karışımınızda kullandığınız esanslar sayesinde ter veya sigara kokan saçlarınız artık daha taze ve hoş kokular yayacaklardır.

– Saçlarınıza bu spreyleri fazla uygulamanız durumunda saçlarınız yağlanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.