Evde ağda nasıl yapılır

4
Ağda
Evde ağda yapımı

Evde kendi kendinize hazırlayacağınız ağda aynı zamanda ağda sonrası kırmızı noktaların oluşumunu da azaltacaktır.  Eğer profesyonel ağda içinde yer alan sert ürünlere karşı alerjiniz varsa, doğal maddeler cildinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Evde ağda yapımı aynı zamanda cilt tahrişlerinin de önüne geçecektir.

Evde ağda yapmak için malzemeler

  • Limon
  • Su
  • Şeker
  • Cam bardak

Evde ağda nasıl yapılır

1

3 su bardağı esmer şeker, 1 su bardağı su ve 1 su bardağı limon suyunu ölçerek bir kaba aktarın. Limon suyunun antiseptik etkisi vardır.

2

Bir macun kıvamına gelene kadar malzemeleri karıştırın.Orta büyüklükte bir tencerede düşük ısıda ağdanızı ısıtmaya başlayın.

3

Ev yapımı ağda , şeker eriyene kadar sürekli karıştırılır. Ağdanızın rengi koyulaşmaya başlayacaktır. Karışımın kıvamının koyulaşması daha iyidir.

4

Ev yapımı ağdanızın hazır olup olmadığını anlamak için küçük bir test yapabilirsiniz. Bir bardak suyun içine bir miktar ağda koyun. Eğer ağda dağılır ve çözülürse henüz kullanıma hazır değil demektir. Eğer suyun dibine çöküyor ve dağılmıyorsa ağdanızı kullanabilirsiniz demektir.

4 YORUMLAR

  1. Biraz zahmeti gibi gelebilir ilk yapımda. ama bir süre sonra el alıskanlıgı kazanılıyor. üstelik piyasada ki ağdalardan daha hijyenik ve sağlıklı oldugu da bir gerçek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.