Evde ayak bakımı

| 2012/10/30 | 0 Comments

 

Bitkisel ayak bakımı

Evde ayak bakımı

 

 

El ve ayak bakımı için genellikle el ve ayaklarımızın kurumasını ya da hasar görmesini bekleriz. Çoğu kişi el ve ayak bakımına pek özen göstermez ancak bu yazıyı okuduğunuza göre siz el ve ayak bakımına önem veren bilinçli azınlığın içindesiniz demektir. Yaz, kış ayaklarınızın güzel görünmesi için onlara özel olarak cilt bakımı uygulamalısınız. Eğer yaz aylarında sandalet ve açık burun ayakkabı giymeyi planlıyorsanız yumuşacık ve güzel ayaklar için şimdiden ayak bakımına başlayabilirsiniz.

1

Her gün ayaklarınızı ılık suyla yıkayın ve kurulayın. Ayak mantarını önlemek için ayaklarınızın iyice kuruduğundan emin olun. Unutmayın cilt bakımı cildi temiz tutmakla başlar.

2

Pürüzlü cildi yumuşatmak için haftada bir kez sıcak su ve ingiliz tuzu ile ayaklarınızı yıkayın. İngiliz tuzuyla ayaklarınızı ovduğunuzda ayaklarınızı ölü derilerden kurtaracak muhteşem bir cilt bakımı yapmış olursunuz.

3

Ayak tırnaklarınızı haftada bir kez kesin veya törpüleyin. Ayak tırnaklarınızı küt bir şekilde kesin. Kesinlikle oval bir şekil vermeyin. Tırnak batmalarını önlemenin en iyi yolu ayak tırnaklarınızı küt bir şekilde kesmektir.

4

Ayak tırnaklarınızı gereğinden fazla kısa kesmeyin. Bu hem size acı verir hem de ayaklarınızın doğal dengesini kaybettirir.

5

Ayak tırnaklarınızdaki etleri yavaşça geri itin. Cilt bakımı için ayaklarınıza nemlendirici krem sürmeyi unutmayın. Antibakteriyel kremler ile cilt bakımı yapmak ayaklar için en iyi seçenektir.

 

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Bakımı, El ayak Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.