Evde bacak bakımı nasıl yapılır

| 2012/10/03 | 0 Comments
kendi kendine bacak bakımı

Evde bacak bakımı

 

Her yıl milyonlarca lira mükemmel bir cilt ve güzel bacaklara sahip olmak için pahalı bacak bakımı kremleri, losyonları, merhemleri ve jellerine harcanır. Ama pahalı cilt bakımı tedavilerinin çoğu cildinize daha fazla zarar vermenize neden olabilir. Ayrıca bu ürünler sert kimyasallar ve sentetik parfüm içerir. Eğer doğal olarak ve kolayca güzel bacaklara sahip istiyorsanız, sadece mutfak dolabınızı açmanız yeterli. Evde bacak bakımı nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız makalemize göz atın.

Bacak bakımı için malzemeler

Karbonat
Badem yağı
Elma sirkesi
Tülbent
Salatalık

Evde bacak bakımı nasıl yapılır?

1

Evde bacak bakımı yapabilmek için 4 yemek kaşığı karbonatı yeterince su ile karıştırarak bir hamur elde edin. Bu hamurumsu bakım ürününüz ile haftada bir kez hafifçe bacaklarının üzerine masaj yapın. Bu tedavi, kıl dönmesini önlemek için yardımcı olacaktır ve cildi yumuşatarak bacaklarınızı sağlıklı görünümlü ve ipeksi bir hale getirecektir.

2

Evde bacak bakımı için doğal bir nemlendirici olarak duş sonrasında badem yağı kullanın. Duştan çıkınca badem yağı ile bacaklarınıza bakım yapabilirsiniz.  Badem yağı, cildinizi derinlemesine nemlendirir ve bunun yanında ağrı kesici etkisi ile yorgun ya da şiş bacaklarınıza dinlendirici etki sağlar. Badem yağının bir diğer mucizevi etkisi ise varisleri önlemesidir.

3

Kan dolaşımını artırmak için bacaklarınızın altına yastık koyun ve sırtüstü uzanın. Böylece cildinizi ve kaslarınızı sağlıklı tutarsınız. Ayrıca bu varisleri önlemek ve iyi bir cilt bakımı yapmak için çok iyi bir yoldur.

4

Bacaklarınızda varis varsa elma sirkesini deneyebilirsiniz. Bir tülbenti elma sirkesine daldırın ve bacaklarınızın varisli kısımlarına sarın. Bir saat boyunca beklettikten sonra ılık bir duş alın. Bir ay gibi kısa bir sürenin sonunda bu şekilde cilt bakımı yaptığınız taktirde sonuçları göreceksiniz.

5

Eğer ayak bileklerinizde şişlik varsa salatalık yemelisiniz. Salatalık vücut şişkinliklerini azaltır ve idrar söktürür. Doğal, besleyici ve lezzetli olan salatalık cilt bakımı için mükemmel bir ektir.

6

Cilt bakımı için taze meyve ve sebze tüketin. Dengeli beslenme selülitin azalmasında, cildinizin parlak ve sıkı olmasında çok etkilidir.

Güzel bacaklar sadece iyi bir bacak bakımıyla mümkündür. Ne kadar şekilli bacaklarınız olursa olsun bacak bakımını ihmal ettiğinizde sonuçlar hiç de hoş olmayacaktır.

Etiketler: , ,

Kategori: Bacak Bakımı, Cilt Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.