Evde bitkisel selülit tedavisi

0
Güzel bacaklar
selülit tedavisi

Selülit, kadınların en büyük korkulu rüyalarından biridir. Cildin altında biriken yağ ve toksin cilt üzerinde kötü görünümlere neden olur. Ancak günümüzde geliştirilen formüller sayesinde selülitlerden kurtulmanın mümkün olduğunu söylemek gerekiyor. Bunlardan en etkilisi ise günde en 1 defa selülit bölgesine (genellikle karın, kalça kasları ve uyluk) selülit kremi ile masaj yapmaktır..

1

3 çorba kaşığı losyon. 10 damla Ardıç yağı, 10 damla biberiye yağı, greyfurt yağı ve 30 damla selvi yağını iyice karıştırdıktan sonra doğal kremi elde edebilirsiniz. Günde en az 1 defa selülit bölgesine uygulayarak, selülitlerden kurtulabilirsiniz.

2

Elde ettiğiniz doğal losyonu sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa selülit bölgesine masaj yaparak yedirin. Cilt üzerinde dairesel hareketlerle masaj losyonunun yedirildiğinden emin oluncaya kadar buna devam edin. Kısa sürede inanamayacağınız şekilde selülitlerin azaldığını göreceksiniz.

3

Elde ettiğiniz karışımdan arta kalanını hava almayacak bir kab içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Bir dahaki seansta aynı karışımı yeniden kullanabilirsiniz.

4

3 ile 6 hafta arasında bu uygulamayı tekrarladığınızda selülitlerden büyük ölçüde kurtulduğunuzu göreceksiniz.

5

Yine tavsiye edilen bir yöntem daha Su ve organik tere yağı ile karışım yaparak cildinize masaj şeklinde uygulayabilirsiniz. Ya da kenevir ezmesi, avakado yağı, özlü zilt koruyucu kremler protein açısından çok zengin oldukları için selülitler üzerinde oldukça etkilidir. Bu yöntemleri kullanarak da selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Not: Tüm bunları yaparken mutlaka öncesinde bir uzmana danışmanızı tavsiye ediyoruz. Cildin hassas olmasından dolayı herhangi bir aksaklığın meydana gelmemesi adına uzmanınızın yönlendirmelerine göre tedavi uygulamanız en doğrusu olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.