Evde cilt temizliği nasıl yapılır?

0
yüz yıkama
cilt temizliği

Kadınların olmazsa olmazları arasında yer alan evde cilt temizliği bakımı, kadınlar için cildi güzelleştiren önemli faktörler arasında yer almaktadır. Ciltte bulunan gözenekleri açmak için veya makyajdan sonra cildi temizlemek için yaptığımız uygulamaları cildi bozmadan uygulamak gerekmektedir. Bunun en basit ve en ekonomik yolu kendi evinizde hazırlayabileceğiniz doğal uygulamalardan geçmektedir. Bu uygulamalardan bir tanesi temizleme sütüdür. Temizleme sütü yapmamız için yarım litre süt, 1 çorba kaşığı badem yağı ve 1 tane yeşil elma gerekmektedir. Öncelikle rendelediğimiz elmayı sütün içine karıştırıyoruz ve iyice kaynatıyoruz. Bu adımdan sonra süzme işlemini gerçekleştiriyoruz. Süzme işlemini tamamladıktan sonra badem yağını karışımımıza ekliyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Kısa süre içerisinde elde ettiğimiz temizleme sütü, cildimizi temizlemek için hazır durumdadır. 3 adımda oluşturduğumuz temizleme sütü ile cildi bozmadan doğal yollarla hazırladığımız karışım sayesinde evde cilt temizliği yaparak mükemmel ciltlere kavuşabiliriz. Elde ettiğimiz bu karışımı her gün gece yatmadan önce cildimizi temizlemek için kullanabiliriz. Böylelikle cildimiz belirli bir süre sonra kendiliğinden güzelliğine ulaşacaktır.

Evde yapabileceğiniz başka bir doğal uygulama da havuç ile yapılan patates maskesidir. Havuç ile patates maskesi yapabilmemiz için 1 adet havuç, 1 adet patates ve 1 yemek kaşığı una ihtiyacımız olacaktır. Havuç ve patatesi ayrı ayrı rendeliyoruz. 1 yemek kaşığı havuç rendesi ve 1 yemek kaşığı patates rendesiyle birlikte üzerine un ilave ederek karıştırıyoruz. Karışım yoğunluğunu biraz açmak için sıcak su ilave edebilirsiniz. Karışımın macun kıvamında olması gerekmektedir. Karışım hazır olduktan sonra cildimize uygulayarak, 15 dakika bekletiyoruz ve yüzümüzü soğuk su ile duruluyoruz. Bu işlemi hafta 2 kez uygulayabilirsiniz.

Evde cilt temizliği bakımı yaparken uyguladığımız bu tür doğal yollar, yağlı cildin yağlanmasını önler ve cilde genç görünümler kazandırmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.