Evde doğal cilt bakımı nasıl yapılır?

0

 

Doğal cilt bakımı
Evde doğal cilt bakımı nasıl yapılır

Günlük yaşantımızın koşuşturmaları arasında en değerli kıyafetimiz olan cildimize gereken özeni gösteremiyoruz. Yaşanan yoğun hayat, profesyonel yardım yerine evde doğal cilt bakımı nasıl yapılır sorusunu akla getiriyor. Vakitsizliğin yanı sıra maddi olarak da uygun olması nedeniyle evde doğal cilt bakımı rağbet görüyor.

Cilt bakım merkezlerine gidecek vaktiniz yoksa siz de evinizde doğal cilt bakımı yöntemlerini denemelisiniz. Bunun için öncelikle cildinizi tanımalısınız. Hassas bir cildiniz mi var? Cildiniz yağlı mı kuru mu? Herhangi bir ürüne alerjiniz var mı yok mu? Bu soruların cevaplarını biliyorsanız evinizde doğal cilt bakımı yapabilirsiniz.

Çok basit evde doğal cilt bakımı yöntemleri ile cildinizi daha sağlıklı hale getirmenin yolları

1

Gül suyu: Her sabah kalktığınızda ya da akşam yatarken bir pamuk yardımı ile cildinize gül suyu sürebilirsiniz. Hem sizi rahatlatır hem de gözenekleriniz açılacağı için cilt problemleriniz azalır.

2

Eğer kuru bir cildiniz varsa yumurta sarısı ve süt ile hazırlanan maske sizin için ideal. Sütü ve yumurta sarısını karıştırarak cildinize ince bir tabaka şeklinde sürün. Ardından maskeyi uyguladığınız bölgeyi nemli bir havlu ile kapatarak 10 – 15 dakika kadar dinlenin. Son olarak kuruyan maskeyi cildinizi tahriş etmeden yavaşça temizleyin ve ılık su ile duruların. Bu maskeyi yüzünüz dahil cildinizin her yerinde uygulayabilirsiniz.

3

Cilt temizliğiniz için evinizde tonik hazırlamanız da mümkün. 1 tatlı kaşığı biberiye, 1 tatlı kaşığı papatya çiçeğini 4 su bardağı içme suyunda kaynatın. Soğuyana kadar bekleyip süzün. Bu su ile cildinizi günde 1 kere temizleyebilirsiniz. Ayrıca bu suyu buzdolabında saklayarak da uzun süreli kullanabileceğiniz bir toniğe sahip olacaksınız.

4

Bunların dışında en önemli şey cildinize çok fazla müdahalede bulunmayın. Her önünüze gelen maskeyi, kremi özellikle de kimyasal maddeler bulunduran ürünleri kullanmaktan kaçının.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.