Evde dudak bakımı nasıl yapılır?

| 2015/03/19 | 0 Comments
Çilek görünümlü dudaklar

Evde dudak bakımı

Hepimiz aktris ve modellerin resimlerinde o muhteşem dudaklarını görmüş, o dudaklara nasıl sahip olduklarını merak etmiş ve dudaklarımızın aynen onların dudakları gibi harika gözükmesi için çeşitli yöntemler denemişizdir. Aşağıda yer alan dudak bakımı önerileri ise dudaklarınızı daha sağlıklı ve daha canlı göstermenizi sağlayacak.

Evde dudak bakımı için yapmanız gerekenler

1

Dudaklarınızdaki ölü hücrelerden kurtularak dudaklarınızı yenileyin. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra fırçanızı dudaklarınıza götürüp, dudaklarınızı da bir kaç dakika fırçalayın. Diş fırçasına alternatif olarak kuru bir lifle de ölü dudak derinizden kurtulabilirsiniz.

2

Her zaman güneş koruma faktörlü dudak nemlendiricisi kullanın. Eğer dudaklarınız çok kuruysa özel olarak ekstra nemlendiricili olanı seçin.

3

Kuru ve çatlamış dudaklarınız için vazelin kullanın. Vazelini rujunuzun üstüne sürerek rujunuzun kalıcılığını da artırabilirsiniz. Böylece ekstra bir parlatıcıya ihtiyaç duymaksızın dudaklarınızı daha canlı ve parlak hale getirebilirsiniz.

4

Dudaklarınızı korumak adına rujunuzdan önce dudak nemlendiricinizi sürün. Böylece hem rujunuz daha uzun süre dudaklarınızda kalacak hem de daha pürüzsüz bir görünüm elde edeceksiniz.

Etiketler:

Kategori: Cilt Bakımı, Dudak Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir