Evde Fransız manikürü nasıl yapılır?

0
Fransız manikürü
Fransız manikürü

Ofisten çıktıktan sonra akşam dışarı çıkana kadar kendinize kullanışlı bir manikür mü arıyorsunuz? Haydi, Fransız(French) manikürü nasıl yapılır, öğrenin. Bu popüler manikür aslında Fransa’dan değil ORLY oje’nin CEO’su, araştırmacı, Jeff Pink tarafından bulunmuştur. 1975 yılında yönetmenler sanatçıları baştan aşağıya değiştirebilecek, basit ve kullanışlı bir manikür arayışı içerisindeyken bulunmuştur. Sanatçıların stilistliğini üstlenen Pink, tırnakları şeffaf bir renge boyadıktan sonra ucunu beyaza boyuyordu ve tüm sanatçılar bunun için çıldırıyordu. Dünyanın en evrensel ve şık tırnakları sade ve doğal olanlardır, işte bu da French manikürünün tek özelliği. Kendinize Fransız(French) manikürü yapmak, yapabilmek için okumaya devam edin.

İhtiyacınız olan malzemeler

 • Tırnak törpüsü
 • Tırnak tamponu
 • Kütikül itici
 • Kütikül yumuşatıcı ya da ılık su
 • Alt katı için şeffaf oje
 • Uçları için tam beyaz oje
 • Üst katı için şeffaf oje

En sonda bulunan 3 madde(ojeler) kozmetik mağazalarından French manikür seti adı altında hazır olarak alınabilir.

Fransız(French) manikürü yapılışı

 • İşlemlere başlamadan önce tırnaklarınızı hazırlayın. Tırnaklarınızı kütikül yumuşayıcıya ya da ılık suyunuza batırın. Daha sonra tırnağınızın üzerine taşan kütiküllerinizi kütikül itici ile ittirin. Ellerinizi kurutun ve tırnak törpünüzle tırnaklarınıza son şeklini verin. Tırnak tamponunuzla tırnaklarınızı parlatın. Böylece ojenizi sürdüğünüzde kolayca sürülecek ve işleminiz bittiğinde cam görünümüne kavuşacaktır.
 • Alt katmanınızın ojesini sürün. Alt katmanı sürmek tırnak ucuna süreceğiniz ojenin pürüzsüz görünümünü sağlayacaktır ve tırnak boyunuza da parlaklık ve şeffaflık sağlayacaktır. İyi alt katman ojeleri vitamin içerikleriyle tırnağınızı besler, onu güçlendirir. Ojenizi sürdükten sonra kurumasını bekleyin.
 • Tırnak uçlarınızı beyaz ojenizle boyayın. Manikürün en kritik aşaması burasıdır. Tırnağınızın eninde bir ucundan başlayarak diğer uca kadar pürüzsüz bir şerit çekin. Şeridi düzgün çekebilmek için birkaç deneme geçirebilirsiniz. Aseton kullanarak çektiğiniz şeridi başından deneyin. Bir ipucu: tırnağınızın beyaz uç kısmının pembe deriyle birleştiği çizgiye odaklanırsanız işiniz kolaylaşabilir. Bunu olabildiğince tekrarlayın. Beyaz ojenizin kurumasını bekleyin ve taşan ojeleri temizleyin.
 • Son katınızı sürün. Tırnak uçlarınız kuruduğunda son katınızı sürerek son parlak dokunuşunuzu atın.

Uyarı ve ipuçları

Fransız(French) manikürü tırnak yiyenler ve tırnak yerinde parçalanmış kanamış derisi bulunanlar için değildir. Tırnaklarınızın yaklaşık 1-1,5 santimetre uzunluğunda olmasına dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.