Evde göz kremi yapmak çok kolay

0

ev yapımı kremYaşınızın ilerlemesi ile beraber gözaltı yağ tabakaları yeterli salgılama yapmadıkları için göz çevresini besleyemez duruma gelirler bu durum ilk kırışıklık belirtilerin göz kenarlarında görünmesine neden olur. Kozmetik göz bakım kremlerinden daha doğal içerikli bir krem tercih edecekseniz evde yapacağınız göz kreminizle kırışıklık oluşumlarınızı erteleyebilirsiniz.

Benmari usulü eriteceğiniz ve eritme sırasında sadece tahta kaşık kullanacağınız 1 yemek kaşığı katı hindistan cevizi yağına 3 adet e vitamini kapsülü ekleyerek iyice karıştırın. Karışımınız oda sıcaklığına geldiğinde bir kaba alarak kullanabilirsiniz. Geceleri yatmadan önce kullanmanız cildinize ihtiyaç duyduğu yağı sağlayacak ve cilt neminizi arttıracaktır.

Evde yapacağınız göz kremi göz altındaki incelen dokunun onarılmasına yardımcı olacaktır. İçerdiği antioksidan ile göz çevresinde oluşan şişkinlikleri ve mor halkaları giderir. Göz çevresinde erken kaybolan elastikiyeti arttırarak kırışıklıkları ve erken yaşlanmayı önler , cildinizi uygun seviyede nemlendirir. Yapacağınız karışım ayrıca güneşin zararlı etkilerine karşı göz çevrenizde bir kalkan oluşturacaktır. Böylelikle göz çevrenizde oluşan lekelenmeler düzenli kullanımla yok olacaktır. Evde yapacağınız hindistan cevizi yağı kremi cildinize bu etkileri sağlarken daha genç ve canlı bir göz çevresine sahip olacaksınız.

Kremi uygularken göz altına yapacağınız masaj ve kremi yedirirken göz altlarınızı ovalamanız kırışıklarınıza olumlu etki sağlayacaktır. Bu krem dışında haftada iki kez avokado yağı uygulamanız kırışıklarınızı azaltacaktır. Ancak avokado yağını haftada 2 defadan fazla kullanmanız önerilmez. Ayrıca tahrişe neden olabileceğinden kullanım sonrası bol su ile durulanması gereklidir.

Kremle yapacağınız günlük bakımınıza ek olarak her gün günde 1 kez olmak üzere kayısı çekirdeği yağını göz çevresine uygulamanız nem oranını arttıracak ve kırışıklıklarınızı giderecektir.

Krem yağ ya da diğer göz bakım kremlerini kullanmadan önce ya da içeriğine göre kullandıktan sonra göz çevresi bol su ile yıkanmalı yumuşak bir havlu ile hafifçe kurulanmalıdır. Alerjik etki yapan ürün kullanımlarında göz çevresine bakım yaptıktan sonra yıkamanız gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.