Evde hazırlayabileceğiniz basit sivilce maskeleri

0
Yüz maskesi
basit sivilce maskeleri

Sivilce sadece yüzünüzde değil tüm vücudunuzda oluşabilir. Bu durumda daha kapsamlı bir tedaviye girişmek durumundasınız. Bu tedavinin düzenli olarak yürütülmesi başarı şansınızı artıracaktır.

Sivilce oluşumunun nedenleri

Sivilce oluşumunun nedeni bazen vitamin eksikliği ve beslenme hataları olabilir. Tabi bununla birlikte genetik sebepler de var. Bütün bunların karma olarak etkisi de olabilir. Temel olarak sebum içerisinde büyüyen ve çoğalan bakteriler nedeniyle sivilceler yayılır. Bu yayılmayı durdurmak için hem fazla sebum üretimi hem de bakterilerin yayılması durdurulmalıdır.

Neden bitkisel maskeler?

Cildinizin tıkanmasını ve gözeneklerin açılmasını önlemek için bitkisel maskeler size yardımcı olacaktır. Bitkisel yüz maskesi ölü hücreleri ve ciltteki aşırı yağı kaldırarak cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Hangi maske size iyi gelecek?

Her cilde iyi gelen yüz maskesi birbirinden farklıdır. Cildinize iyi gelecek yüz maskesini bulabilmenin en iyi yolu deneme yanılma yöntemi olacaktır.

Yulaf ezmesi maskesi ile işe başlayın. 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 1 yemek kaşığı karbonatı karıştırın. Üzerine yeterli miktarda su ekleyin. Hazırlayacağınız yüz maskesi macunumsu bir kıvam almalıdır. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün. Göz çevrenize değdirmeyin. 15 – 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Ilık suyla yüzünüzü yıkayın. Ardından yüzünüzü soğuk suyla yıkayarak gözeneklerinizin kapanmasını sağlayın. Bu maske aynı zamanda sivilcelerinizdeki iltihabı azaltacaktır.

Bir diğer etkili sivilce maskesini elmayla hazırlayabilirsiniz. Orta boy bir elmayı rendeleyin ve üzerine 4 tatlı kaşığı bal ekleyin. Hazırladığınız sivilce maskesini yüzünüzde 15-20 dakika bekletin.

Ayrıca dilerseniz bitkisel sivilce maskelerimizden dilediğinizi deneyebilirsiniz. Evde sivilce tedavisi sabır gerektirir ve uzun sürer. Bunu unutmamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.