Evde hazırlayabileceğiniz hızlı sivilce maskeleri

0
Yüz
Sivilce tedavisi

Eğer sizde sivilce problemi yaşıyorsanız, birazcık zaman ve emek ile bu sıkıntıdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Sivilce probleminden kurtulmak için çok büyük bir emek ve maliyet harcamamıza gerek yok. Artık korkulu rüyalarımıza son veriyoruz. Bu maske ile ölü hücreleri ve aşırı yağı kaldırarak yüzü temizliyoruz.

Kimse tam olarak sivilcenin neden olduğunu bilmiyor. Bazı insanlar diyet ve vitamin eksikliğinden olduğunu ileri sürerken bazıları da genetik nedenleri olduğunu düşünüyor. Genetik nedenlerden en önemlisinin hormon bozukluğu olduğunu ileri sürüyorlar.

Bu problemden kurtulmak için iki ayrı sivilce maskesi tarifimiz var.

Karbonatlı sivilce maskesi

Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı yulaf ezmesi
  • 1 tatlı kaşığı karbonat

Yapılışı

1

İki tatlı kaşığı yulaf ezmesi ile bir tatlı kaşığı karbonatı karıştırıyoruz. Yüzümüze sürülebilecek kıvamda olsun diye içerisine su katarak maske kıvamına getiriyoruz.

2

Maskeyi ağız ve göz çevremize değdirmeden yüzümüze masaj yapar gibi sürüyoruz ve arkamıza yaslanıp kurumasını bekliyoruz. Kuruma süresi 15 ile 20 dakika arasında olabilir.

3

Maskemiz kuruduktan sonra yüzümüzü ilk olarak ılık su ile temizliyoruz. Daha sonra yüzümüzü soğuk su ile yıkayarak canlandırıyoruz.

Bu maske sayesinde artık pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız. Ama elbette bunun bir anda olmasını bekleyemeyiz. Bu maskeyi düzenli olarak iki ya da üç gecede bir tekrarlamanız gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken bir başka husus da maskeyi uygularken ağız ve göz çevresini iyi ayarlayabilmek. Ağzınıza ve gözünüze temas etmeyecek şekilde uygulamalısınız.

Sivilce için bir başka yöntem daha var

Elmalı sivilce maskesi

Malzemeler

1 tane elma

4 tatlı kaşığı bal

Yapılışı

1

Bir adet elmayı rendeliyoruz ve ardından 4 tatlı kaşığı balla karıştırıyoruz

2

Elde ettiğimiz bu karışımı yüzümüze sürüyoruz ve 15 ile 20 dakika arasında bekliyoruz. Diğerlerinin aksine bu karışım diğerleri gibi kurumuyor. Yani kurumasını beklemiyoruz. 15 ya da 20 dakika dolduğu zaman yüzümüzü önce ılık suyla temizleyip sonra soğuk su ile yıkıyoruz.

3

Günlük kullandığımız besinler aslında bütün problemlerimiz için ilaç gibi. Bal bütün cilt bakımı konularında yardımcı olduğu gibi hem yüzümüzden sivilceyi temizliyor hem de anti bakteriyel özelliği sayesinde cildinize yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.