Evde iltihaplı sivilce nasıl kurutulur?

0

 

Kadın
iltihaplı sivilce nasıl kurutulur

İltihaplı sivilce nasıl yok edilir? Sorusuna yanıt arayanlar bu yazımda sizlere iltihaplı sivilce nasıl yok edilirle ilgili bilgiler vereceğim. Sivilce rahatsızlığının en kötü şeklidir iltihaplı sivilceler. Normal sivilceden farkı; iltihabın kıl köklerine ulaşması, sivilce görülen yerlerde büyük şişliklerin meydana gelmesidir. Çoğu insanın şikâyetçi olduğu, acısı kadar yeri geldiğinde insanın güvenini azaltan iltihaplı sivilceler için evde uygulayabileceğiniz bazı kürler ve bitkisel maskeler önereceğim.

1

Bir şişe doluncaya kadar turp kabuklarıyla birlikte rendelenir. Daha sonra içine elma sirkesi ilave edilir. Bir hafta boyunca sıcak bir yerde bekletilir. Karışım hazır olunca sivilceler temizlenene kadar her sabah akşam sivilceli bölgeye sürülür.

2

Bir adet havuç ve ceviz yaprağına su ilave ederek kaynatın. Kaynaya kaynaya 2 su bardağı kalana kadar kaynatmaya devam edin. Daha sonra temiz bir şişeye süzerek muhafaza edin. Soğuduktan sonra bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın. Ne kadar sık uygularsanız daha çabuk etkisini görürsünüz.

3

Soğanları iyice yıkayıp temizledikten sonra ince ince doğrayıp bir şişenin boğazına kadar doldurulur. Üzerine ağzına kadar saf ispirto eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe sıcak bir yerde iki hafta boyunca bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkanarak günde en fazla iki kez sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölgeye sürülür.

4

Bir litre suyun içine bir avuç taze ceviz yaprağı eklenip, kaynatılır. Süzüldükten sonra günde iki kez pamuk yardımıyla sivilceli bölgeye sürülür.

5

Bir miktar marul yaprağını iyice yıkayıp, mikserde sıkıp özsuyu ile birlikte sabah ve akşam sivilceli bölgeye sürün. Sivilceler geçene kadar işleme devam edin faydasını göreceksiniz.

6

Bir litre suyun içine bir avuç taze ceviz yaprağı ekleyip, kaynatıp, süzüldükten sonra günde iki kez pamuk yardımıyla sivilceli bölgeye sürülür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.