Evde kahve telvesiyle selülit tedavisi nasıl yapılır?

0
Evde kahveli selülit tedavisi
Evde kahveli selülit tedavisi

Selülit – kalça ve uyluk bölgesindeki deride çukurlaşmalar görülmesi, çoğunlukla kadınlarda görülür – derinin altındaki dokuyu bozan yağ depozitleri tarafından üretilir. Bir çalışmaya göre, kadınlar bu süzme peynir görüntüsünden kurtulmak için her yıl yaklaşık 100 MİLYON dolar para harcıyorlar. Selülit görüntüsün azaltmak için, pahalı bir spa tedavisine gücünüz yetmiyor olabilir, ama neredeyse günlük olarak çöpe attığınız bir ürünü kullanarak kendinizi tedavi edebilirsiniz.

  • Yere bir gazete ya da havlu serin, telvelerin düşmemesi ve yeri kirletmemesi için havlu ya da gazeteyi bir kaç kat haline getirin. Bu aynı zamanda evde duran eski telefon rehberleri için de mükemmel bir kullanım alanı olabilir. Çok sayıda kağıdı koparın ve bütün zemini, ikinci ya da üçüncü katmanı oluşturacak şekilde kaplayın.
  • Telveleri küçük ya da orta boy bir kaseye boşaltın. 15 saniyelik aralıklarla mikro dalgada telveler ısınana kadar tutun, ama fazla ısıtmayın. Taze demlenmiş telvelerden de kullanabilirsiniz yalnız telveleri, yanmayacağınız kadar soğuttuğunuza emin olun.
  • Telveleri uyluğunuza, kalçalarınıza ve ya selülit oluşan diğer bölgelere masaj yaparak sürün.Telvenin bir kısmı yere düşecektir, endişelenmeyin. Telveyi masaj yaparak vüdunuza sürmek yalnızca selüliti azaltmakla kalmaz aynı zamanda deride pullanmayı önler, ölü ve kuru deri hücrelerini temizlemeye de yardımcı olur.
  • Selülitli bölgeyi su yosunu ve streç film ile kaplayın, bölgeyi elinizden geldiği kadar kapatın. Streç film, telveleri tutarken, kafeinin emilmesini ve selüliti parçalamasını sağlarken, su yosunu ise cildin elastikiyetini artıran doğal elementler içerir ve su yosununun yağı emdiği de söylenir. Yerel, sağlıklı yiyecekler marketinizde su yosunu kaplaması bulabilirsiniz ya da onlar size su yosununu nerden bulabileceğinze dair öneriler verebilirler.
  • 5-10 dakika arası bekleyin. Su yosununu ya da streç filmi çıkarın ve kalan telveyi durulayın. En iyi sonucu almak için bu işlemi haftada bir ya da iki kez tekrarlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.