Evde kolay cilt bakımı nasıl yapılır?

0

 

Cilt bakımı
Evde cilt bakımı

O kadar yoğun bir hayat yaşıyoruz ki her şeyin kolay yolunu arıyoruz. Özellikle güzellik ve bakım konusunda vakitsizlikten evde kolay cilt bakımı nasıl yapılır diye araştırmalara giriyoruz. Evde cilt bakımı hem hızlı hem de kolay. Bu nedenle birçok kadın evde cilt bakımını tercih ediyor.

Evde kolay cilt bakımı nasıl yapılır?

Evinizde kendinizin hazırlayıp uygulayabileceğiniz birçok maske tarifi var. Bu maskeleri uygulayarak güzellik merkezlerine gitmekten kurtulacaksınız.

Güzellik maskesi 1

1

Yarım paket yaş mayayı 1 su bardağı yağlı süt ile karıştırın. Maya iyice eridikten sonra cildinize uygulayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

2

Bu tarifi göz çevreniz hariç kollarınıza, bacaklarınıza, yüzünüze kısacası tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Kısa bir süre sonra cildinizin gerginleşip parladığını fark edeceksiniz.

3

2 – 3 günde bir yapabilirsiniz.

Güzellik maskesi 2

1

Deniz tuzu ve badem ya da kayısı yağını karıştırın. Miktarlarını vücudunuzda süreceğiniz yere göre ayarlayın. Yalnız deniz tuzu erimeyecek kadar yağ katmaya özen gösterin.

2

Hazırladığınız karışımı vücudunuzda masaj yapar gibi sürün. Deniz tuzu erimeyeceği için peeling etkisi yapacaktır. Böylece cildiniz ölü ve sağlıksız derilerden arınacaktır. Ardından ılık bir duş alabilirsiniz.

3

Bu tarifi uygularken cildinize nazik davranmaya özen gösterin. Tahriş etmeyin. Ayrıca bu tarifi haftada 1 defadan fazla yapmamaya dikkat edin. Ölü derilerden arınan cildinizin yeni hücreler oluşturması için ona vakit tanıyın.

Güzellik maskesi 3

1

1 adet rendelenmiş elma ile 1 yemek kaşığı balı karıştırın. Göz çevreniz hariç yüzünüze uygulayın.

2

20 dakika kadar bekledikten sonra önce nemli bir bezle yavaş hareketlerle silin. Ardından da ılık su ile durulayın.

3

Yüzünüzün ilk uygulamadan itibaren sıkılaştığını, canlandığını hissedeceksiniz.

4

Bu tarifi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.