Evde saç nemlendiricisi hazırlama

0
evde saç nemlendiricisi
evde saç nemlendiricisi

Marketlerde birçok marka ve çok çeşitli türlerde saç nemlendiricileriyle karşılaşırsınız. Bunlardan hangisinin saçınıza iyi geleceğini bulabilmeniz zordur. Saçlarınıza istediğiniz güçlü ve yumuşak yapıyı kazandıracağını umarak birçok markayı denemeniz gerekir ve bu durum çoğu zaman hayal kırıklığıyla sonlanır. Şanslısınız ki bu kremlere ihtiyaç duymadan evde kendi saç nemlendiricinizi yaratabilmenizi sağlayacak bir formülümüz var. Saç kırıklarınıza iyi gelerek saçlarınızı güçlendirecek ve onlara yumuşaklık katacak olan bu saç nemlendiricisini aşağıdaki malzemeleri kullanarak yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde saç nemlendiricisi için malzemeler

– Bal
– Kase
– Yeşil çay poşeti
– Muz püresi
– Ölçekli kap
– Yumurta sarısı
– Çatal veya çırpma teli
– Bebek yağı

Evde saç nemlendiricisi hazırlamak için adımlar

1- Eşit miktarda bal ve suyu kaseye dökün ve karıştırın. Sonra bu karışımı saçlarınıza uygulayın ve mümkün olduğunca saçınızda kalmasını sağlayın. Sonra da saçlarınız balın yapışkanlığından arınana kadar durulayın.

2- 2 yeşil çay poşetini iki bardak kaynar suyun bulunduğu bir ölçme kabına veya bir kaseye atın. Su soğuduktan sonra yeşil çay poşetlerini çıkarabilirsiniz. Bu karışımı saçınıza sürdükten sonra 3 dakika kadar bekleyip, saçlarınızı soğuk suyla durulayın.

3- Bir yumurta sarısını kaseye döküp çatal veya çırpma teli yardımı ile karıştırın.1 çay kaşığı bebek yağını da ekleyip karıştırmaya devam edin. Karışımınıza bir bardak da su ilave edin. Hazırladığınız bu karışımı saçınıza uygulayıp en az 15 dakika bekleyin. Sonra da iyice durulayın.

4- Yarım bardak bal ile bir muzdan elde ettiğiniz püreyi karıştırın. Saçınıza bu karışımı eşit olarak dağıtarak uygulayın ve yarım saat kadar bekletin. Bekleme işleminiz tamamlanınca da saçlarınızı bir yıkamada iyice durulayın.

Öneri ve Uygulamalar

– Vitamin takviyesi alarak da saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Niasin, folik asit, riboflamin, tiamin, E vitamini ve C vitamini takviyesi yapabilirsiniz.

– Saçların yüzde doksanı proteinden oluşur. Saçlarınızı güçlendirmek için protein açısından zengin gıdalar tüketin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.