Evde saç rengi en az hasarla açma

0
Saç rengi açmak
Evde saç rengi açma

Koyu renk saçlar diğer doğal saç tonlarına oranla daha kalındırlar. Bu nedenle saçınızı açmadan önce koyu renk saçınızı en az hasarla açmanın yollarını öğrenmelisiniz. Hangi saç stilistine sorarsanız sorun size koyu renk tonlarındaki doğal saçların tellerinin daha kalın olduklarını söyleyeceklerdir. Bu nedenle saçlarınız tıpkı elektriklenmiş gibi daha kabarık durur. Keza dikkat edin, doğal sarışınların saçları hiç kabarmaz. Sarı saçların doğası gereği saçlar, daha zayıf ve ince tellidirler, bu nedenle kabarmazlar.

Saçlarınız koyu tonlardaysa ve rengini açmak istiyorsanız öncelikle bilmeniz gereken birkaç şey var. Ne yaparsanız yapın, saçınız zarar görecektir. Saçlarınızın rengini açmak ise saçlarınızı oldukça yıpratacaktır. Sizin de bildiğiniz üzere, saçlarınıza direk olarak açıcı kullanmak, saç tellerinizi olduğundan daha fazla inceltecektir. Saçlarınız açıldıktan sonra daha yumuşak, parlak ve ince görünürken, dokunduğunuzda oldukça kuru ve zarar görmüş olduğunu göreceksiniz.

İşte size saçınızı minimum hasarla açmanın yolları

  • Öncelikle aynanın karşısına geçin ve ne yaptığınızı iyice düşünün. İlk olarak açıcınızı hazırlayın. Ürünün saçınıza en az hasarı verebileceği konsantrasyonunu ayarlayın, açıcının saçınızı açabileceği minimum miktarıyla karışımınızı hazırlayın. Bu oran açıcınızın şişesi üzerinde açıkça belirtilebilir ya da talimatlar kısmında yazılı olabilir.
  • Saçınızı tarakla ayırın ve tokalar yardımıyla tutturun. Basit bir açıcıyla saç açma işlemine göre fazla özenli bir fikir gibi durabilir ancak saçınızı daha az hasarla açabilmeniz için doğru olan yöntem budur.
  • İnce dişli tarak yardımıyla ayırdığınız bölüme saç açıcı solüsyonunuzu sürün. Saçınızın bir anda açıldığını siz de göreceksiniz. Solüsyonu eldiven takılı elinizle, saç ucunuza doğru masaj yardımıyla iyice yedirin. Eğer cildinizde herhangi bir yanma hissi oluşursa, su dolu bir sprey şişesi yardımıyla yanma hissinizi dindirebilirsiniz.
  • Saç açma işleminiz biraz uzun sürebilir ancak uzun vadede en az hasarla saçınızı açmanın bedeli budur. Eminim ki bu sizin için de oldukça makul bir bedeldir. Saçınızı kazıtmaya karar vermediğiniz takdirde bir süre hasarlı saçlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.
  • Saçınızın tamamını tarakla ayırıp, solüsyonu özenle her bir parçaya yedirin. Saçınız açılırken ara ara rengini kontrol edin. Böylece bazı kısımlarını ikinci kez açmak zorunda kalmazsınız. Bu şekilde saçlarınız daha düzgün ve kararlı bir renge sahip olacaktır.

Tüm bu ipuçları sayesinde saçınız açıldıktan sonra süpürge gibi olmayacaktır. Sakin ve dikkatli olun. Saçınızda oluşan bazı hasarları ise şampuanınız düzeltecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.