Evde sıcak ağda nasıl yapılır

0
evde sıcak ağda
evde sıcak ağda

Sıcak ağda nasıl yapılır merak ediyorsanız aşağıdaki basit tarifimizi uygulayabilirsiniz. Bacaklarımızdaki veya vücudumuzdaki tüyleri jiletle aldığımızda maalesef sonuçları çok kısa sürüyor. Aynı hafta içinde tekrar tekrar çıkan tüyler bir süre sonra kökleri kuvvetlendiğinden daha koyu bir renk alıyor. Hem bunun önüne geçmek hem de bir ila bir buçuk ay boyunca pürüzsüz bir cilde sahip olmak için sıcak ağda kullanabilirsiniz.

Ağdalar marketlerde elimizin altındayken neden evde hazırlayalım dediğinizi duyar gibiyim. Günümüzde koruyucu maddeler ve kimyasallar nedeniyle her an her şeyden etkileniyoruz. Ağda evde kolayca hazırlanabilen bir üründür ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bir kez yaptıktan sonra uzun süre saklayıp tekrar tekrar kullanma imkanınız da var. Bununla birlikte evde sıcak ağda yapan birçok kadın, normal ağdaya oranla tüylerinin daha geç çıktığında hemfikir. Ağdayı evde hazırlamak hem kolay, hem sağlıklı hem de etkili bir yöntemdir.

Sıcak ağda malzemeleri

2 su bardağı esmer şeker
Çeyrek su bardağı su
Çeyrek su bardağı limon suyu

Sıcak ağda nasıl yapılır tarifi

1

Isıtmakta olduğunuz tencerenin üzerine 2 su bardağı esmer şeker, çeyrek su bardağı limon suyu ve çeyrek su bardağı suyu ekleyin.

2

Malzemeleri iyice karıştırın. Kısık ateş üzerinde ısıtmaya devam edin.

3

Malzemeleri sürekli karıştırın. Yavaş yavaş ağda kıvamı almaya başlayacaklardır. Ağda kıvamını aldığında ocaktan alın. Cam bir kavanoza ağdanızı alabilirsiniz. Ağdayı biraz soğuduktan sonra kullanın. Artarsa sıcak su dolu bir kaba koyarak tekrar kullanabilirsiniz.

Uyarılar

  • Artan ağdanız buzdolabında cam kavanozda saklanabilir.
  • Ağdanız eğer çok sıcak olursa cildiniz yanabilir. Kullanmadan önce kesinlikle dikkatli olmanız gerekir. Aksi halde cildinizde yanık lekeleri oluşur ve çoğu zaman geçmesi zor ve meşakkatlidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.