Evde yapılabilen 8 saç bakımı önerisi

0
Uzun saçlar
Evde saç bakımı

Yumurta, yoğurt ve bal ilk bakışta kahvaltı için harika bir seçenektirler. Aynı zamanda bunlar saç tedavisi için ucuz ve doğal seçeneklerdir sadece bunlar değil avokado yağının kendi diğer güzellik ürünlerinden çok daha yakın bir yağ içerdiğini biliyor muydunuz? Ya da limonun içindeki hafif asitlerin kimyasal ürünlerden daha etkili olduğunu? Bir daha ki sefere bunları kullanmak paranızın sizde kalmasını sağlayabilir.

1 Bütün saç tipleri için

Natural Beauty At Home yazarı Janice Cox yumurta özünün en iyisi olduğunu söylüyor. Yumurta sarısı içerisinde birçok yağ, protein, doğal nemlendirici, beyazında bakteri yiyen enzimler içeriyor bunlar istenmeyen yağları yok ediyor diye açıklıyor yazar.

Kullanım için: Normal saclar için yumurtanın hepsini yağlı saçlar için sadece beyazını sarısını sadece nemlendirmek için kırılan saçlarda kullanılmalı. Yarım bardak sizin saçınız için uygun olan yumurta karışımını nemli saçınıza uygulayın.

2 Tam mat saclar için

Yarım bardak eksi krema ya da düz yoğurdu masaj ile 20 dakika uygulayın, ılık su ile durulayın ardından soğuk su ile sonra normalde kullandığınız şampuanla yıkayın. Bu tedaviyi hafta hafta uygulayın

3 Kaşıntılı kafa derisi için

Pullarla mücadele için limon suyu ve zeytinyağı karışımını deneyin. Limon yağındaki asit sizi kafa derisindeki gevşeklik ve kuru deriden kurtulmanıza yardımcı olur ve zeytinyağı da saçınızı nemlendirir 2 yemek kaşığı limon suyu 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı su karışımı 20 dk kafa dersine uygulayın sonra şampuan ile yıkayın

4 Gevsek ve ince saclar için

Fermantasyonlu içecekler içerdikleri maya ile yorgun ve dolgun saclara iyi bir destektir yarım bardak düz bira bir yemek kaşığı hafif yağ (kanola ya da ayçiçek yağı) ve bir yumurta sarısını karıştırın ve kuru nemli saçınıza 15 dakika uygulayın ardından soğuk su ile durulayınız.

5 Kuru ve Güneşten yıpranmış saçlar

Saçınız ne olursa olsun aşırı güneşe maruz kalan saclar yıpranır buna çözümse bal. Bal doğal nemlendiricidir. Yaklaşık yarım bardak balı temiz nemli saçınıza 20 dakika uygulayınız ve sıcak su ile durulayınız. Ayrıca 1-2 kaşık zeytinyağı ile karıştırırsanız uygulaması daha kolay olur. Karışıma avokado ya da yumurta sarısı eklerseniz içerlerindeki keratin ile sizi güneşin UV ışınlarına karşı korur

6 Yağlı saçlar için

Mısır unu ya da mısır nişastası kullanmak saçınızdaki yağı giderir. 1 yemek kaşığı mısır unu ya da mısır nişastasını temiz tuzluk ve ya karabiberliğe doldurun ve bitene kadar saçınıza serpin ardından kısa uçlu fırça ile bunları dışarı süpürün.

7 Kıvırcık saçlar için

Doğal güzellik uzmanları avokadonun sadece saçı onardığını değil aynı zamanda içindeki yağ ve proteinlerle saçı pürüzsüzleştirdiğini ve hafiflettiğini soyluyor. Yarım avokadoyu ezin ve 15 dk temiz ve nemli saca uygulayınız. 1-2 yemek kaşığı ekşi krema, yumurta sarısı ya da mayonez gibi nemlendirici etkisi olan maddeler karışımın etkisini artırır.

8 Tortulu basık saclar için

Hiçbir ürün pişirilmiş soda kadar saçı güçlendirmez. 1-2 yemek kaşığı pişirilmiş soda ile az miktarda su ile macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Nemli saça 15 dakika uygulayın ve su ile durulayın ardından şampuan ile yıkayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.