Evde yüz bakımı

0

 

kendi kendine  yüz bakımı
evde yüz bakımı

Evde yüz bakımı yapmak yüz için harika ve çok rahatlatıcı olabilir. Eğer profesyonel bir yüz bakımı yaptırma imkanınız varsa kesinlikle üşenmemelisiniz. Fakat profesyonel yüz bakımı için ayıracak bütçeniz yoksa kendi kendinize evde yüz bakımı yapabilirsiniz.

Evde yüz bakımına başlamadan önce evin atmosferini değiştirmenizde fayda olacaktır. Böylece evde yüz bakımıyaparken bir yandan da hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirmiş olursunuz. Öncelikle hafif bir spa müziği açın ve kokulu mumlarınızı yakın.

Evde yüz bakımı : Buhar banyosu

Yüz bakımını düzenli olarak yapmak çok da kolay değildir. Eğer yoğun bir yaşamınız varsa bu uygulamaları haftada bir veya 10 günde bir tekrar etmenizde fayda olacaktır. Evde yüz bakımına başlamadan önce cildinizi, bakıma hazırlamanız gerekir. Öncelikle bir kaba kaynar suyu dökün. Suyun buharının yüzünüze doğru gelebilmesi için bir masaya kabı koyun ve masaya oturup yüzünüzü kaba doğru eğin. Başınızın üzerine havlu koymanız buharlı yüz bakımının daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Evde yüz bakımı : Anti-aging krem

Ardından anti-aging kremi yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Masaj yapmak kan dolaşımını arttırır ve yüzünüze besleyici kanın ulaşmasını sağlar. Ayrıca cildin kremi emmesini hızlandırır. Anti-aging kremi yüzünüze dairesel hareketlerle ve parmak uçlarınızla yedirin. Eğer herhangi bir anti-aging kreminiz yoksa bunun yerine bir yüz kremi kullanarak evde yüz bakımına devam edebilirsiniz. Böylece buhar banyosu sonunda nemlenen cildiniz krem yardımıyla bu nemi iyice depolayacaktır.

Evde yüz bakımı : Çamurlu yüz maskesi

Sürdüğünüz anti-aging kremi cildinizin emmesi için 5 10 dakika bekleyin ve ardından nemli, yumuşak bir havluyla kremi çıkarın. Yüzünüze çamurlu yüz maskesi uygulayın. Maskenin yapılışına yüz maskeleri kategorimizden ulaşabilirsiniz. Bitkisel yüz maskeleri evde yüz bakımının vazgeçilmez elemanlarıdır. Maskenizi çıkardıktan sonra gözeneklerinizi kapatmak için yüzünüze tonik uygulayın.

Evde yüz bakımı : Dinlenin

Ayaklarınızın altına bir yastık koyarak kan akışınızı dengeleyin ve rahatlatıcı müzik eşliğinde gevşeyin ve vücudunuzu dinlendirin. Evde yüz bakımısadece yüzünüze durmadan bir şeyler sürmek demek değildir. Vücudunuz doğal yöntemleriyle yüzünüze en etkili bakımı yapmaktadır. Vücudunuzun sağlıklı ve dinç olabilmesi için dinlenmeyi ihmal etmeyin.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.