Geçmeyen güneş lekeleri için doğal çözüm yolları

0
Güneş lekeleri
Geçmeyen güneş lekeleri için doğal çözüm

Geçmeyen güneş lekeleri birçok kişinin sorunudur. Özellikle de yaz aylarında sıcak dönemlerde güneşten dolayı oluşan lekelerin çözümünü bu yazımızda sunacağız. İlk olarak sizlere bu lekelerin oluşmasını önlemeniz için birkaç önerimiz olacak. Yaz aylarında hava güneşli olmasa bile mutlaka güneşten koruyucu bir krem kullanmadan dışarı çıkmayın. Dışarı çıkarken mutlaka güneş gözlüğü ve şapka kullanın. Yaz aylarında deniz tutkusu yoğundur, denize girip çıktıktan sonra tuzlu kalmaktan sakının ve mutlaka vücudunuzu tatlı su ile yıkayın. Güneş lekeleri oluştuysa bu durumda kimyasal peeling ya da lazerli tedavi uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Peki geçmeyen güneş lekeleri için doğal çözüm yolları neler? Sizlere sunacağımız doğal yöntemler sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Geçmeyen Güneş Lekeleri İçin Doğal Maske

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
  • 1 tatlı kaşığı vazelin
  • 1 adet yumurta
  • 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
  • 1 tatlı kaşığı vazelin

Yapılışı

Yukarıdaki malzemeleri iyice birbirine karıştırarak un haline getirin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürerek 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzdeki kürü ovalayarak çıkarın. Daha sonra cildinizi sadece ılık su ile yıkayarak bakımınızı sonlandırabilirsiniz. Bu işlemi kalıcı güneş lekelerinizden kurtulmak için haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Geçmeyen güneş lekeleri için doğal çözüm yöntemleri arasında yer alan bir diğer bakım küründen bahsedeceğiz.

Karbonat maskesi

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yumurtanın beyazı
  • 2-3 damla taze limon
  • 1 çay kaşığı karbonat

Yapılışı

Tüm malzemeleri bir cam kabın içerisinde sırasıyla birbiriyle buluşturun. İyice karıştırarak hazırladığınız karışımı cildinizde lekeli bölgelere uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü fazla soğuk olmayacak su ile yıkayın. Ardından cildiniz için kaliteli bir nemlendirici kullanarak bu işlemi sonlandırabilirsiniz.

Uyarı

Bu maskeyi yalnızca yağlı cilt tipine sahip kişiler kullanabilir. Ayrıca karbonat yakıcı özelliğe sahip olduğu için hassas cilt tipine sahip kişilerin de dikkat etmesi gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.