Göğüs masajı

| 2012/10/04 | 0 Comments
Göğüs bakımı

Göğüs masajı

Göğüs masajı göğüslerinizin sıkılığını korumaya yardımcı olur ve sarkmayı önler. Ayrıca iyi bir göğüs masajı son derece rahatlatıcıdır. Rahatlatıcı ve keyifli olmak ile birlikte, masaj kan akışını artırabilir ve göğüslere gelen aşırı lenf sıvısının boşalmasını sağlar. Göğüs masajı ayrıca meme kanseri riskini azaltmak için de etkilidir.

1

Göğüslerinize teker teker masaj yapmalısınız. Önce masaj hangi meme karar verin. Göğüslerinize bir göğüs kremi, bebek yağı veya vücut losyonu sürün.

2

Göğüslerinizin başlarından başlayın ve dışa doğru parmaklarınızı kaydırın. Çok sert olmamakla birlikte hafifçe göğüslerinize baskı uygulayın. Böyle bir göğüs masajı meme lenfatik sistemini boşaltmak için son derece faydalıdır.

3

Hamur yoğurur gibi ama çok sert olmadan masaj yapın. Göğüslerinizi avuç içlerinizle yavaşça kaldırın ve eski konumuna geri getirin.

4

Yavaş ve yumuşak masaj hareketleri kullanarak, ilk önce saat yönünde, sonra ters yöne hareket edin. Göğüslerinize acı ve ağrı verecek hareketlerden kaçının.

5

Avuçlarınızı göğüslerinin ucuna koyun ve bir fincan gibi avuçlarınızı açıp kapayın. Göğüs masajı esnasında bu şekilde kompresyon yapmanız göğüslerinizdeki toksinleri atmanıza ve atık sıvıların dışarı çıkmasına yarcımdı olacaktır.

6

Diğer göğüs üzerinde de bu adımları tamamlayın. Haftada iki üç kez 10 dakikanızı göğüs masajına ayırmanız göğüslerinizin sarkmasını önleyecek ve sağlam yapısını korumanıza yardımcı olacaktır.

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel, Göğüs Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.