Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi nasıl yapılır?

0
göz çevresi
Göz altı kırışıklıkları için

Kadınların belli bir yaştan sonra yaşadıkları en önemli cilt sorunlarından biri de  göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklardır. Bunun yanında, göz altında oluşan morluklar da kadınları rahatsız eden bir başka cilt sorunudur. Çünkü tüm bu faktörler cildin taze, sağlıklı ve genç görünmesi önünde ciddi bir engeldir.
Yaşınız ilerlese bile cildinizin sağlıklı kalmasını sağlamak elbette ki mümkündür. Bu sağlıklı cildi, ciddi miktarlarda paralar ödeyerek satın alacağınız kozmetik ve dermokozmetik ürünleri ile sağlayabileceğiniz gibi evde ve doğal formüller ile hazırladığınız maskeler ile elde etmeniz de mümkündür. Uygulayacağınıız bu doğal formülleri kullanmaya düzenli bir şekilde devam ettiğiniz takdirde, bir kaç ay içinde arzu ettiğiniz sonuçları göreceksiniz. Hem de çok ekonomik şekillerde…

Eğer cildiniz,özellikle de göz çevreniz için pahalı kozmetik ürünleri kullanmak istemiyor iseniz, göz altı kırışıklıkları için maya maskesi tarifi tam sizin için uyun bir tarif olabilir. Ayda bir kere yapıp cildinize uygulayacağınız bu tarif ile hem hiç yan etkisi olmayan, ekonomik bir çözüm elde edeceksiniz hem de cildinizdeki değişimi kısa süre içinde fark edeceksiniz.

Bu maske için kullanacağımız malzemeler ise sadece yaş maya ve bir limon suyu ile limon suyu ile eşit miktarda su olacak.

Limon suyunu, eşit miktardaki su ile karıştırdıktan sonra bu karışıma batırdığınız temiz bir pamukla cildinizi iyice temizleyin. Zira limonlu su cildi en iyi dezenfekte eden üründür. Ancak bunu yaparken limonu tek başına kullanmamaya dikkat edin. Cildinizi iyice kuruladıktan sonra da bir kasede bir çay kaşığı su ile yumuşattığınız yaş mayayı yüzünüzün tamamına sürebilirsiniz. Maya kuruyana dek bekleyin. İyice kuruduktan sonra mayayı ovarak çıkarın. Buzluğunuzda bulunan buz kalıplarını yüzünüzde gezdirin. Sonra kağıt havlu kullanarak cildinizi yeniden kurulayın.

Bu maskeyi gönül rahatlığı ile göz kapaklarınız da dahil olmak üzere tüm göz çevrenize sürebilirsiniz. Göz altı ve göz kapakları derisi çok ince olduğu için çok hızlı bir şekilde yıpranır. Bu yüzden, göz altı kırışıklıkları için maya maskesi tam da bu bölge için uygundur. Çünkü maya sahip olduğu içerik ile hücreleri yenileme özelliğine sahiptir.

Göz altı kırışıklıkları için maya maskesini ayda yalnızca bir kez yapmak,

  • Cildinizdeki kırışıklıkların azalmasına,
  • Oluşacak kırışıklıkları engellemeye,
  • Göz altında bulunan çizgileri ortadan kaldırmaya,
  • Göz altı torbalarını ve morluklarını azaltmaya,
  • Ciltte oluşan lekeleri gidermeye yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.