Göz altı morluklar için maske

0
Mavi göz
Göz altı morluklar için maske

Gözaltı morlukları bayanların ve erkeklerin yaşadıkları önemli cilt problemleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle genetik faktörlerden olabilen gözaltı morlukları stres, kişinin yaşam tarzı, yorgunluk vb. nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Bazı günler gözaltında oluşan morluklar fondöten yardımı ile bile kapatılamamaktadır. Bayanlar bunun için kapatıcı ve diğer ürünleri kullansalar da gözaltı morlukları her zaman için can sıkıcı bir durumdur. Sizlere bu yazımızda evinizde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz gözaltı morluklar için maske tarifleri sunacağız.

Malzemeler

  • 1 litre su
  • 1 demet maydanoz
  • 1 çay kaşığı pelin otu

Hazırlanışı

Yüzünüzde yorgun ve kötü bir görünüm yaratan gözaltı morluklarınızdan kurtulmak için 1 litre suyu kaynatarak ilk işlemlere başlayabilirsiniz. Daha sonra kaynayan suyun içine maydanoz ve pelin otunu da ilave edin. Bir miktar daha kaynattıktan sonra karışımı ocaktan alarak 10 dakika kadar dinlendirin. Hazırladığınız karışımı hafta 2-3 kez gözaltı morlukları olan bölgelere uygulayabilirsiniz. Gözaltı morluklar için hazırladığınız bu karışım sayesinde kısa zamanda gözaltınızda oluşan morluklardan kurtulabilirsiniz.

Gözaltı morluklarınızdan şikayet ediyorsanız içtiğiniz yeşil çay ve siyah çay poşetlerini değerlendirebilirsiniz. Çay poşetlerini gözaltınızda bir süre tutarak dinlenmesini sağlayın. Kısa süre sonra gözaltı morluklarınızın azaldığını fark edeceksiniz. Gözaltı morluklarına birebir çözüm olarak patatesi öneriyoruz. Patatesi rendeleyerek gözaltınıza koyun ve 15 dakika kadar bekleyin. Bu işlem de gözaltınızda oluşan morlukları kısa sürede yok edecektir. Gözaltı morluklar için önerebileceğimiz bir diğer bitkisel ürün ise papatyadır. Papatya çayını demleyin ve biraz ılımaya bırakın. Daha sonra ufak bir pamuk yardımıyla gözaltlarınıza bu çaydan uygulayın. Gözaltı morluklarına birebir çözüm istiyorsanız salatalık da sizlere önerebileceğimiz bitkiler arasında. Salatalıkları dilimleyerek gözaltlarınıza koyun ve bu işlemi haftada birkaç kez uygulayın. Kısa zaman sonra gözaltlarınızda oluşan morlukların kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Tuzsuz tereyağının gözaltı morluklar için mükemmel bir çözüm olduğunu biliyor muydunuz? Parmak ucunuzla bir miktar tuzsuz tereyağını gözaltlarınıza sürün ve 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Kısa zaman sonra gözaltı morluklarınızın azaldığını fark edeceksiniz. Bunun dışında sizlere önerebileceğimiz şeyler ise gözlerinizi gün içerisinde dinlendirmeniz ve beslenmenize dikkat etmenizdir. Sigara ve alkol gibi ürünlerden mutlaka uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca uykunuzu dengeli bir şekilde uyumanız da gözaltı morlukları için çok önemli. Yaşamınız ne kadar sağlıklı olursa cildiniz de o derece güzel olacaktır. Bu nedenle genetik bir sorun değilse kısa zamanda gözaltı morlukları için çözüm bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.