Göz altındaki halkalardan nasıl kurtulabilirim?

0
Göz altı halkaları
Gözler altındaki halkalardan nasıl kurtulabilirim

Göz altında koyu halkaların var olmasının bir kaç olası nedeni bulunmakta. Bazen göz halkalarından nasıl kurtulabilirim sorusu ciddi bir sorun haline geliyor. Bazı zamanlar göz halkaları o kadar koyu oluyor ki çeşitli makyaj ürünlerine rağmen tam olarak kapatılamıyor. Burada rakun görünümlü gözlerden kurtulmanıza yarayacak bir kaç ipucuyla gözlerinizin altını yenileyebilecek ve en mükemmel görünüme kavuşabileceksiniz.

Gözler altındaki halkalardan nasıl kurtulabilirim diyorsanız yapmanız gerekenler şunlar:

1

Uykunuzu yeteri kadar almalısınız. Gün içinde en az 8 saatinizi uykuya ayırın. Ve yumuşak yastıklarda yatmayın. Yastığınızın yumuşaklığını azaltmak için altına bir destek koyabilirsiniz.

2

Sporu hayatınızın bir parçası haline getirin. Bunun için aerobikle başlayabilirsiniz. Araştırmalara göre bazı göz halkaları kan dolaşımınızın yavaş veya az olmasından kaynaklanıyor. Çünkü gözler altındaki deri incedir. Dolayısıyla kan damarlarınız gözler altını daha koyu(gölgeli) gösterir.

3

Cildinizi nemlendirirken göz çevrenize ekstra dikkat edin. Kuru ve mat ciltler göz halkalarını daha çok belli ederler.

4

Özellikle K vitamini barındıran göz çevresi kremleri alın. Bu sayede gözler altındaki koyuluklar azalacak.

5

Güneş cildinizin kararmasına neden olabilir. Güneşin etkilerini minimuma indirmek için gözlerinizin altına uygun, güneş koruma faktörlü nemlendiriciler ve güneş kremleri kullanın.

6

Cilt renginizle aynı ya da bir ton açık kapatıcı kullanın.

7

Bazı koyuluklar ise alerji ya da bir hastalık nedeniyle oluşabilir. Anti histaminik kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunun için bir hekime başvurmalısınız.

İpuçları ve uyarılar

  • Pembe renkli bir kapatıcı gözler altındaki koyu halkaların tonunu açarak daha doğal bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.
  • Maskara ve göz kalemi kullanırken gözleirnizin altına gelmemesine dikkat edin. Sadece gözünüzün üstlerine ve kirpiklerinize uygulamaya özen gösterin.
  • Çok açık renkli kapatıcılar gözler altındaki koyu halkalarınızı sadece daha görünür yapacaktır. Ten renginize uygun olanı seçin.
  • Kahverengi göz kalemi kullanmayın. Göz halkalarınızı olduğundan daha koyu gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.