Göz çevresi kırışıklıkları için doğal çözüm önerileri

0
Göz çevresi
Göz çevresi

İnsan vücudu üzerinde yaşlanmanın öncül belirtileri ilk olarak göz altlarında ve göz çevresinde meydana gelir.

Göz çevresi kırışıklıkları nedenleri

Hem kalıtımsal nedenler hem güneş ışınlarının olumsuz etkisi, bir de alkol ve sigara gibi yaşam kalitesini düşüren faktörlerle birleştiğinde göz çevresi ve göz altı ilk sinyalleri vermeye başlar.

Göz çevresi kırışıklıkları için doğal çözüm maskeleri yaparak, evinizde göz çevresi için koruyucu önlemler almanız mümkün olur.

Göz çevresi kırışıklıkları için doğal çözümler

Havuçlu göz maskesi

Bu formüller arasında ilk akla gelen sebze havuç olmaktadır. Havuçlu göz maskesini yaparken, öncelikle büyük bir havucun suyunu çıkarmalısınız. Bu suyu, içine bir çay kaşığı badem yağı ilave ederek iki saat kadar buzdolabında bekletin. Bu sürenin sonunda elde ettiğiniz karışımı göz çevrenize sürün.

 

Muzlu göz maskesi

Göz çevresi için ideal bir başka doğal çözüm de muzdur. Olgunlaşmış bir muzu çatalla yeterince ezdikten sonra içine 2 çay kaşığı gülsuyu ilave edin. Bu karışımı göz çevrenize sürün ve yarım saat bekleyin. Bu sürenin sonunda ılık suyla göz çevrenizi yıkayın.

 

Lahanalı göz maskesi

Lahana, antioksidan özelliği en çok bilinen sebzelerin başında gelir. Yaşlanmanın ilk işaretlerini lahana ile durdurmak mümkündür. Dört yaprak lahanayı kaynatın ve suyu ile göz çevrenize masaj yapın. 20 dakika kadar cildinizde bekleyen lahana suyunu daha sonra ılık suyla durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.