Göz kanlanmasından geleneksel yöntemlerle nasıl kurtulursunuz?

0
Göz kanlanması
Göz kanlanması

Bu sabah kalktığınızda kendinizi kanlanmış gözlerle mi buldunuz? Peki, kanlanmış gözlerden geleneksel yöntemlerle nasıl kurtulursunuz bilmek ister misiniz?

Örneğin; yemeklerin harika olduğu tüm arkadaşlarınızın toplandığı ve çok eğlendiğinizi hatırladığınız bir gün. Arkadaşlarınızla yaptığınız “Kim daha fazla içecek?” yarışmasını kazandığınızı hatırlıyorsunuz. Hatta sonraki günlerde onları arayarak onlara da kazandığınızı hatırlatıyorsunuz. Tüm gece gözlerinin içine baktığınız o tatlı kızla konuşma cesaretini bile toplamışsınız. Gerçekten mükemmel bir gece! Ama maalesef o gece bittiğinde, yattıktan sonra azap verici bir baş ağrısıyla uyanacaksınız.

Sabah kendinizi hiç olmadığınız kadar akşamdan kalma buldunuz. Başınızdan midenize kadar bir önceki gece bazı yaptıklarınızın pişmanlığını hissetmeye başladınız. Ama en kötüsü gözlerinizi hissetmeye başladınız ve ne kadar ağrıdıklarını fark ettiniz. Ve aynaya baktığınızda gözleriniz gece cesaretinizi toplayıp yediğiniz acı biberler kadar kırmızı. Ve göz kanlanması o kadar da eğlenceli değillerdir. Onlardan kurtulmanız lazım ama nasıl? İşte size kanlanmış gözlerden kurtulmanın en klişeleşmiş yolu:

Geç uyanın

Tüm geceyi partiye ayırdınız ve tüm gün uyumak mı? Kesinlikle! Tüm bunları yaşadığınıza göre öğlen kalkmaya çalıştınız. Oysaki iyi bir partinin ardından yapmanız gereken olabildiğince dinlenmek. Tabi, gece boyu içtiyseniz yine de kendinizi akşamdan kalma bulursunuz ama en azından uykusuz kalmayacaksınız.

Duş alın

Muhtemelen geldiğiniz gibi üstünüzü bile değiştirmeden kendinizi yatağa attınız. Kalktığınız gibi size mantıklı geleni yapın, tüm bedeninizi canlandırmak için soğuk bir duş alın. Soğuk su bedeninizi uyarmak için ve güne hızlı başlamanız için yeterli olacaktır.

Buzlarınızı hazırlayın

Eğer tüm gece dışarıda kalacağınızı biliyorsanız evden ayrılmadan önce buzluğunuza koyabileceğiniz kadar su dolu buz kalıbı koyun. Böylece ertesi güne ihtiyacınız olan küpler hazırlanmış olur. Diğer adımda ne kadar işinize yarayacağını göreceksiniz.

Göz damlaları kullanın

Göz damlanızdaki talimatlara uygun olarak göz damlanızı kullanın.

Daha fazla partiye katılmayın

Bu gece parti yok, erken yatacaksınız. Kanlanmış gözlerden kurtulmanın en etkili yolu gözlerinizi olabildiğince dinlendirmekten geçiyor. Bu yüzden daha fazla dışarıda geç saatlere kadar kalmak yok. Tüm vücudunuzu ve gözlerinizi dinlendirmek için iyi bir uyku çekin.

Vücudunuza iyileşmesi için zaman tanıyın. Gözlerinizi yeteri kadar kapalı tutun. Kanlanmış gözler çok da vahim bir durum değildir ancak oldukça baş ağrısına sebep olabilir. Bir bardak soğuk su doldurun ve onu bir buz torbası gibi kullanarak gözlerinizin üzerine koyun ve yeteri kadar uykunuzu alın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.