Göz makyajı nasıl silinir? Neler kullanılabilir?

0
Göz makyajı
Göz makyajı nasıl silinir

Cildinizin sağlığı için her gece yatmadan önce makyajınızı temizlemek oldukça önemlidir. Gece boyunca makyajınızı yüzünüzde bırakmak gözeneklerinizi tıkayarak sivilcelerin oluşmasına neden olabilir. Göz makyajınızı gece boyunca yüzünüzde bırakmak makyaj malzemesinin gözünüze kaçmasına, rahatsız edici olmasına hatta enfekte olmasına yol açabilir, bu nedenle göz makyajı nasıl silinir öğrenerek istenmeyen problemlerin oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Göz makyajınızı silmek biraz zor olabilir çünkü gözünüzün çevresindeki bölge oldukça hassastır. Aşağıda sizin için çeşitli yöntemleri ve uygulanışlarını anlattık.

  • Zeytinyağı. Zeytinyağı sadece göz makyajınızı temizlemek için değil aynı zamanda kirpiklerinizi beslemek için de çok güzel bir yöntemdir.

Talimatlar: Pamuğu zeytinyağına batırın ve nazikçe gözünüzün etrafındaki bölgeye sürün. Fazla yağı ılık nemli bir lifle temizleyin. Daha iyi bir deneyim için uygulamadan önce zeytinyağını biraz ısıtabilirsiniz.

  • Vazelin de bir başka iyi makyaj silicisidir. Zeytinyağı gibi ucuzdur ve cildinize zarar vermez.

Talimatlar: Az miktarda vazelini gözünüzün etrafındaki bölgeye parmaklarınız aracılığıyla sürün. Vazelin ve makyajınızı yüzünüzden silmek için ılık, nemli bir lif kullanın. Bu yöntem ile farı ve göz kalemini kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

  • Cold krem. Cold krem sadece harika bir makyaj temizleyicisi değildir aynı zamanda çevredeki deriyi de besler.

Talimatlar: Cold kremi parmaklarınız yardımıyla göz bölgenize sürün. Ardından ılık, nemli bir lif ile cold kremi ve makyajı yüzünüzden temizleyin.

  • Tek kullanımlık makyaj temizleme mendilleri en hızlı ve en kullanımı en kolay makyaj silme yöntemidir. Ek olarak ne suya ne de havluya ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda seyahatlerde yanınızda taşımak da kolaydır.

Talimatlar: Göz bölgenizi tek kullanımlık makyaj temizleme mendili ile silerek makyajınızı temizleyin.

  • Bebek şampuanı ya da bebek yağı. Bebek şampuanı veya bebek yağı da göz makyajı temizlemek için ve kirpikleri beslemek için harikadırlar. Aynı zamanda hassas ciltlere zarar vermezler.

Talimatlar: Pamuğu bebek şampuanına ya da bebek yağına batırın ve göz bölgesine sürün. Ardından bölgeyi nemli, ılık bir lif yardımıyla temizleyin. Makyaj temizlerken cildinize karşı nazik olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.