Gözaltı bakımı için gözaltı kremi

0
Göz çevresi
Gözaltı bakımı için gözaltı kremi

Gözler yüz bölgesinin en dikkat çekici bölgesi ve kişinin aynası gibidir. Ayrıca cilt üzerindeki en hassas bölgelerden birisi gözlerdir. Bunun nedeni ise göz bölgesindeki derinin diğer kısımlara göre 7 kat daha ince olmasıdır. Yüze uygulanan her türlü maske ve krem gibi ürünler göz çevresine zarar vermeye elverişlidir. Bu nedenle göz çevresi için özel ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle gözaltı çevreniz için gözaltı kremi kullanmayı deneyebilirsiniz. Özellikle kadınlarda orta yaşlarda görülen kırışıklıklar ve gözaltı problemleri için gözaltı kremi kullanmak gerekmektedir. Gözaltı kırışıklıkları, şişlikler, gözaltı morluğu ve gözaltı torbaları için bir gözaltı kremi kullanmak bu şikayetlerin azalmasına ve bu şikayetlerden kurtulmaya birebir çözüm olabilmektedir.

İlerleyen yaş, genetik olgular, güneş ışınları, sinir ve stres gibi nedenlerden oluşan kırışıklıklar için mümkün olduğunca erken önlem almak gerekmektedir. Bu nedenle pahalı kozmetik ürünlerine çok iş düşer. Oysaki bunun yerine evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz gözaltı kremi kullanabilirsiniz. Hem doğal hem de bitkisel karışımlar olarak hazırlayabileceğiniz kremler sayesinde gözaltı sorunlarınızdan kolay bir şekilde kurtulmanız mümkündür. Sizlere gözaltı bakımı için gözaltı kremi tarifi vereceğiz.

Malzemeler

  • Arı sütü
  • Arı poleni
  • Bal
  • 1 damla kayısı yağı
  • 1 damla buğday yağı
  • 2 damla E vitamini

Hazırlanışı

Öncelikle E vitamini kapsülünü eczanelerde bulabileceğinizi söyleyerek gözaltı kremi yapımına başlayabiliriz. Arı sütü ve arı polenini bal ile karıştırın daha sonra içerisine kayısı yağı, buğday yağı ve E vitaminini de ilave ederek tüm malzemeleri karıştırın. E vitaminini önerdiğimiz ölçüden fazla kullanmamaya dikkat edin. Hazırladığınız karışımı 15 dakika kadar beklettikten sonra gözaltlarınıza uygulayabilirsiniz. Uyguladığınız krem sayesinde gözaltınızdaki canlılık ve parlaklığı sizde kısa sürede hissedeceksiniz.

Gözaltı morlukları ve torbaları oldukça can sıkıcı bir durumdur. Yorgunluk, stres ve aşırı uykusuzluk bile gözaltı problemlerine yol açan etmenlerdendir. Acil bir durumda gözaltındaki sorunlar oldukça rahatsız edici bir görünüm yaratmaktadır. Bu sorunlara en kısa çözüm gözaltı kremi kullanarak sorunu çözmeye çalışmaktır. Bu nedenle sizlere bir gözaltı kremi tarifi daha vereceğiz.

Malzemeler

  • Yarım çay bardağı badem yağı
  • Yarım çay bardağı avokado yağı
  • Yarım çay bardağı soya yağı

Hazırlanışı

Cam bir kavanozun içerisinde aynı ölçülerdeki yağları birbirleri ile karıştırın. Hazırladığınız karışımı ufak bir pamuğa dökerek gözaltlarınıza günde 15 dakika kadar masaj yaparak uygulayın.

Not: Sizlere sunduğumuz bu karışımı geceleri yatmadan önce uygulayın ve o şekilde uyuyun. Sabahları yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve gözaltı sorunlarınızdaki farkı sizde yaşayın.

Gözler ciltte en can alıcı noktadır. Mükemmel gözlere sahip olmak ve gözaltı çevresinde kırışıklık olmamasını istemek her kadının hakkıdır. Bu nedenle sizlere verdiğimiz tarifler sayesinde sorunlarınızı çözebilirsiniz. Gözaltı kremi kullanmanın dışında yapmanız gereken şey dengeli beslenmek, düzenli uyumak ve temizliğe dikkat etmektir. Temizlikten kast ettiğimiz şey tabi ki de cilt temizliğidir. Özellikle geceleri mutlaka yüzünüzü temizlemeden uyumayın. Gözünüzde makyaj ile uyuduğunuzda morluklar ve kötü görünümler elbette ki sizi bekleyen sorunlar arasında yer alacaktır. Bunun dışında eczanelerde bulunan gözaltı kremi seçenekleri de mevcut. Cilt tipinize uygun bir krem kullanarak gözaltı problemlerinden kurtulabilirsiniz. Sizlere en önemli uyarımız ise gözaltının hassas olduğunu unutmamanız ve her türlü ürünü gözaltı için kullanmamanızdır. Birçok maske uygulaması esnasında gözaltınıza bir şeyler sürmekten kaçının. Bu oldukça önemlidir çünkü gözaltı hassas olduğu için en çabuk etkilenen bölgedir. Gözlerinizin güzelliği için gözaltı kremi kullanmaktan kaçınmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.