Gözaltı halkaları için incir maskesi

0

gözaltı morluklarıGözlerinizin altındaki koyu halkalar genellikle yorgunluk ve stres sonucu ortaya çıkar ama ne yazık ki bazıları için, gözaltı halkaları genetik de olabilir. Tazelenmiş güzel bir görünüm elde etmek ve gözaltı halkalarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? O halde gözaltı halkalarınızı yok edecek ev yapımı bitkisel incir maskesini deneyin.

Gözaltı halkaları için incir maskesi malzemeler

Taze incir
1/2 tatlı kaşığı ince rendelenmiş patates
Badem yağı
Ayran

Gözaltı halkaları için incir maskesi tarifi

1

 Koyu halkalar için şifalı bir incir maskesi hazırlamaya başlamadan önce yüzünüzü yıkayın. Hafif bir temizleyici ve ılık su kullanın.

2

Bir taze inciri açın ve kesin. İncirin iç kısmından yarım tatlı kaşığı kadar alıp küçük bir kaba koyun. Üzerine yarım tatlı kaşığı rendelenmiş patates ve yarım tatlı kaşığı badem yağı koyun. Hepsini iyice karıştırın.

3

İncirli bitkisel bakım maskesini 20 ila 30 dakika kadar göz halkalarınızın üzerinde tutun. Üzerine ince bir tülbent koyabilirsiniz. Böylece etkisi daha iyi olacaktır.

4

Ilık suda pamuk pedleri ıslatın ve maskeyi gözlerinizin etrafından ıslak pamuk yardımıyla çıkarın.

5

Cildinizi kurulayın ve daha sonra 1/4 çay kaşığı aloe vera jel ve 1/4 çay kaşığı ayranı karıştırın. Gözlerinin altında bu karışımı uygulayın. Farkı hemen göreceksiniz. Bu incir maskesi ile göz altı halkalarınızın görünümünü azaltmak için maskeyi haftada 4 veya 5 kez kullanılabilirsiniz.

Uyarılar

Maskelerdeki malzemelere karşı herhangi bir alerjiniz olabilir veya cildiniz hassas bir yapıya sahip olabilir. Bu nedenle maskeleri uygulamadan önce bileklerinizde test etmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.