Gözaltı halkaları neden olur? Nasıl kapatılır?

0
Gözaltı halkaları
Gözaltı halkaları

Gözaltı halkalarının güzelliğinizin bozulmasına sebep olmasını engelleyebilirsiniz. Bazı makyaj uygulama teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak ve özellikle gözaltı halkaları için üretilen kozmetik ürünlere küçük bir yatırım yapmak sizi yorgun bir görünümden kurtaracaktır.

Gözaltı halkalarının tedavisi ve görünümün normalleştirilmesi sağlanabilir. Tabi bu halkaları makyaj ile yok etmek de mümkün. Ama makyajın cilt sağlığı için bozucu bir etken olduğu düşünüldüğünde bunun etkin bir yol olmadığı aşikar olarak karşımıza çıkacaktır.

Gözaltı halkalarının nedenleri

Gözaltı halkaları yoğun geçen bir günün ardından yorgunluğunuzun belirtisi olarak oluşabilir. Ayrıca yeterli miktarda uyuyamamak da gözaltı halkalarının oluşmasına sebep olmaktadır. Son derece sağlıklı olabilirsiniz ve aynı zamanda gözaltı halkalarınız da bulunabilir. Bununla birlikte gözaltı halkaları tamamen genetik de olabilir. Ayrıca cilt pigmentasyonu da gözaltı halkalarına neden olur.

Yanılgılar

Gözaltı halkaları ve gözaltı torbaları çoğunlukla birbirine karıştırılır. Birbirinden tamamen farklı olan bu iki durumun tedavisi de farklıdır. Makyaj kalıntıları da genellikle gözlaltı halkalarıyla karıştırılmaktadır. Eğer yüzünüzü yıkamadan yatağa girerseniz, sabah eyeliner ve maskara lekeleriyle uyanırsınız. Günlük olarak duş almanız bile bu durumun önüne geçebilir.

Gözaltı kapatıcısı nasıl uygulanır?

Makyaj ile gözaltı halkalarını kamufle etmek için, krem bazlı veya sıvı bir kapatıcı gerekir. Göz çevresi kapatıcılarını, cilt kızarıklıklarını kapatmak için kullanılan cilt kapatıcılarıyla karıştırmayın. Göz çevresindeki cilt hassastır bu yüzden nazikçe makyaj uygulanmalıdır. Göz çevrenize kapatıcı uygulamak için serçe parmağınızı kullanabilirsiniz. Eğer dilerseniz bu işlem için kapatıcı aplikatörü satın alabilirsiniz. Kapatıcı uygulamasının öncesinde, makyaj uygulaması için temiz cildinize yağsız bir nemlendirici uygulayın. Böylece makyajınızı daha rahat yapabilirsiniz. Gözaltı kapatıcısını uyguladıktan sonra üzerine ten renginize uygun bir pudra sürün. Böylece kapatıcınız daha uzun süre göz çevrenizde kalacak ve makyajınız daha doğal görünecektir.

Neler yapılabilir?

1

Kozmetik olarak gözaltı halkalarını yok etmek için uygun bir kapatıcı ve ışıltı verici malzeme kullanmak gereklidir. Bu durumda hangi kalitede kapatıcı malzeme kullanırsanız o derecede başarılı olabilirsiniz. Elbette cilt sağlığının cildin nefes almasıyla alakalı olduğunu da unutmamalıyız.

2

Bunun haricinde eğer sorun genetik değilse, gözaltı halkalarını gideren bazı serum tedavileri mevcuttur. Bu serumların nasıl uygulandığına gelirsek, minik iğneler yardımıyla serumun gözaltında enjekte edilmesi gerekiyor. Tabi ki bunun profesyonel ellerde ve sıhhi ortamlarda gerçekleştirilmesi şart.

3

Kozmetik kapatıcılarla veya serumlarla bu sorunun üstesinden gelebilmeniz için sabırlı olmanız gerekiyor. Bu sorunun geçici olmayan tedavi yöntemleriyle halledilebilmesi bir süre alacaktır. Bu süre boyunca geçici tedavi yöntemleri sizin görünümünüzün düzgünleşmesi ve psikolojinizin düzelmesi açısından hayati olacaktır.

4

Sonuç olarak eğer gözaltlarınızda gri veya siyah halkalara sahip iseniz; kozmetik olarak veya tıbben tedaviye başlamanız şart. Kozmetik tedavi aslında bir tedaviden çok geçici çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Serum uygulamaları ise mutlaka profesyonel ellerde uygulanmalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.