Gözaltı halkalarını nasıl azaltırsınız?

0
göz altı halkaları
göz altı halkaları

O çok nefret edilen gözaltı halkalarını azaltmak için, güzellik merkezlerine ya da spalara yüzlerce doalr harcamak zorunda değilsiniz. Aslına bakarsanız, bunları evinizde halihazırda bulunan malzemelerle tedavi etmek için bir çok yol bulunmaktadır. Göz altı halkalarını azaltmak için sadece aşağıdaki adımları izleyin:

  • Bol bol uyuyun ve egzama gibi cilt sorunlarını ve alerjileri tedavi edin. Çok açık bir çözüm olmasına rağmen, çoğu göz altı daires yeterince dinlenememe ve hastalıktan kaynaklı cilt zararı sebebiyle ortaya çıkar.
  • Gözlerinize her gün, 20-30 dakika boyunca salatalık dilimleri ya da siyah çay poşetleri koyun. Bu doğal tedaviler, koyu renkli göz altı daireleri ve torbalarından kaynaklı şişkinlik ve kızarıklığı en aza indirir.
  • Gözlerinizi her gün 10-20 dakika kadar patates dilimeriyle kaplayın. Patates, bir çok kozmetik ürününde kullanılan ve solgun cilt bölgelerini tedavi etmek için kullanılan cilt aydınlatıcı bir enzim olan katekoliz enzimini içerir ve gözaltı halkalarını azaltmak için idealdir.
  • Gözaltı halkaları ve siyah noktalara E vitamini ya da doğrudan zeytin yağı uygulayın. Bir kapsülü kırıp açın ( ya da isterseniz bir krem alın ) ve kapsülün içindeki malzemeyi nazikçe göz altı halkalarının üzerine sürün. E vitamini ve zeytinyağı, halkaların görünümünü azaltan sulandırıcı içeriğe sahiptir.
  • Bol bol su için ( günde 8-10 bardak ) ve düzenli olarak multivitamin alın. Gözaltı halkaları bazen su ya da vücuttaki besin maddelerinin denge eksikliğinden kaynaklanır ve bunları düzeltince kolayca tedavi edilmiş olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.