Gözaltı kırışıklıkları nasıl gider? Bitkisel çözüm

0
Şapkalı kadın
gözaltı kırışıklıkları

Gözaltı ve çevresinde kırışıklıklar bulunan arkadaşlar için, gözaltı kırışıklıkları nasıl gider sorusunun yanıtlarını bu yazımda bulmaya çalışacağız. Siz de gözaltı kırışıklıkları nasıl gider merak ediyorsanız bu yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum. Gözaltı kırışıklıkları tüm bayanlar için sorun olmaktan çıkıp büyük bir kabus haline gelmiştir. Gözaltı kırışmasının ana nedeni; sürekli tekrarlanan yüz hareketleri gibi görünse de cilt bakımına özen göstermeme, düzensiz uyku ve beslenme gibi faktörlerde etkeni olmaktadır. Bu nedenle doğal bitki çözümlerinin yanı sıra uyku ve beslenme düzenimize dikkat etmeli, günde en az 8-10 bardak su tüketmeliyiz. Gözaltı kırışıklıklarını doğal bitkisel çözümlerle de büyük ölçüde giderilebilmektedir. Şimdi sizlere bu bitkisel çözümlerden örnekler vereceğim.

Gözaltı kırışıklıkları için besleyici maske

1

1 çay kaşığı erimiş bal, yarım yumurta sarısına 1 kaşık yulaf unu ekleyin. Hepsini birlikte iyice çırpın.

2

Gözün altına sürülecek kıvama gelmesine dikkat edin. Eğer katı olduğunu düşünüyorsanız yumurtanın kalan diğer sarısını da ilave edin.

3

İnce bir tabaka halinde gözaltlarınıza sürün.10-15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayarak yana doğru masaj yaptırın.

Gözaltı kırışıklıkları bitkisel malzemelerle nasıl gider?

Gözaltı kırışıklıkları için yumurta akı maskesi

Yumurta akını gözaltı ve çevresine sürerek kurumasını bekleyin. Çok soğuk suya bastırılmış pamuklarla şok etkisi yaratarak kuruyunca temizleyebilirsiniz.

Gözaltı kırışıkları için muz maskesi

Bir adet muzu kaşıkla iyice ezip, bir yemek kaşığı gül suyu ile karıştırın. Karışımı direk gözaltlarına sürüp, 20-25 dakika beklettikten sonra durulayın.

Gözaltı kırışıklıkları için ıhlamur maskesi

Ihlamurun çiçek ve yapraklarını ezin. Salatalık suyu ve süt ilave ederek yoğun olarak krem kıvamına getirin. Biraz bekletip gece yatmadan önce haftada iki defa kullanın.

Gözaltı kırışıklıkları için tereyağlı krem tarifi

1 yemek kaşığı kuru ıhlamur çiçeği ile 1 yemek kaşığı papatya çiçeğinin üzerine 1,5 fincan kaynar su dökün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra içine 1 yemek kaşığı oda sıcaklığında eritilmiş tereyağını ilave edip, püre kıvamına gelinceye kadar çatal ile ezin. Yatmadan önce gözaltı ve çevresine uygulayın.

Gözaltı kırışıklıkları için zeytinyağı maskesi

1 çay kaşığı sızma zeytinyağı ile 2-3 damla limon suyunu karıştırın. Gözaltı ve çevresine geceleri uygulayıp 10 dakika bekletin.

Gözaltı kırışıkları için avokado maskesi

5 damla bademyağı ile 3 dilim avokadoyu blendırda karıştırın. Gözaltı ve çevresine sürüp 5 dakika bekletin. Sonra suyla yıkayın.

Gözaltı kırışıklıkları için elma

Bir elmayı rendeleyip gözaltı ve çevresine pamuk yardımıyla sürüp 5-10 dakika bekletin ve daha sonra ılık suyla yıkayın.

Gözaltı kırışıklığı için arpa suyu

200 gram arpa tanesini bir litre suda haşlayın ve süzün. Haşlama suyu ile tüm yüzünüze uygulayın. Haftada 3 kez bunu tekrarlayın faydasını gözlerinizle göreceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.