Gözaltı morlukları için evde yapılabilecek maskeler

0
Göz çevresi
Gözaltı morlukları için

Gözaltında oluşan morluklar ve göz torbaları birçok kadın için can sıkıcı bir durumdur. Aşırı stres, stres, güneşte fazla durma, yaşlanma, alerji ve uyku eksikliği gibi nedenlerden meydana gelen gözaltı morluklarının çözümü pekte zor değil aslında. Eğer gözaltınızda oluşan morluklardan kurtulmak istiyorsanız sizlere gözaltı morlukları için maskeler önereceğiz. Evinizde kolayca hazırlayarak uygulayabileceğiniz bu maskeler sayesinde gözaltı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Salatalık maskesi gözaltı morlukları için kullanacağınız en güzel yöntemdir. Gözaltınızda oluşan koyu morlukların giderilmesinde gayet doğal ve kolay bir çözümdür. Salatalıkları dilimleyerek kabuklu bir şekilde gözaltınıza koyup 20-30 dakika bekleyebilirsiniz. Salatalık yüksek miktarda kafeik asit içerdiği için gözaltınızdaki morlukları giderecek ve gözünüzdeki yorgunluk azalacaktır.

Patates maskesi de gözaltı morlukları için maskeler arasında sık kullanılan bir yöntemdir. Patatesten 2 dilim keserek gözlerinizi kapatıp dilimleri gözlerinizin üzerine yerleştirin. 20-25 dakika bekledikten sonra gözaltınızdaki morlukların azaldığını ve gözlerinizdeki şişliklerin kaybolduğunu göreceksiniz. Ayrıca patates suyu ile salatalık suyunu karıştırarak gözaltlarınıza sürmeniz de gözaltı morluklarının giderilmesinde çok faydalıdır.

Gözaltı morlukları için maskeler uygulamak çok zor değil. Evinizde kolayca hazırlayarak uyguladığınız maskeler sayesinde gözaltlarınızdaki morluklardan kurtulabilirsiniz. Yine yapımı kolay bir maske daha 1 tatlı kaşığı süt ve 1 çay kaşığı bal ile hazırlayabileceğiniz karışımdan oluşuyor. Küçük bir çay tabağında balı ve sütü karıştırın 2-3 saat dolapta bekletin. Soğuduktan sonra bu karışımı gözaltınıza yatmadan önce sürün. Bu işlemi 1 hafta boyunca her gece uygulayın. 1 hafta sonrasında sizde gözaltı morluklarınızın kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Gözaltı morlukları için çilek maskesi 1 tane çileği ince dilimler halinde keserek gözaltlarınıza koyun ve 10-15 dakika bekledikten sonra o bölgeyi yıkayın. Çilek hem cildinizi güzelleştirecek hem de gözaltı morluklarınız için mükemmel bir çözüm olacaktır.

Sizlere tarif ettiğimiz bu maskeler tamamen doğal olduğu için gözlerinize herhangi bir yan etkisi olmayacaktır. Fakat özellikle uyarıda bulunmak isteriz ki gözleriniz için herhangi bir kimyasal madde içeren maske alıp kullanmayınız. Gözlerinizin sağlığı için göz çevrenize sadece doğal maddelerle hazırladığınız maskeleri kullanmaya özen gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.