Gözaltı torbalarına bitkisel çözüm

0
mavi göz
gözaltı torbaları

Gözaltı torbaları çoğu kadının istemediği ve çözüm aradığı bir sorundur. Gözaltı torbaları stres, toz, alerji, hormonal değişim gibi değişik sebeplerle ortaya çıkarlar ve güzelliğinizin önüne geçerler. Bu da canınızı oldukça sıkar. Gözaltı torbaları için çözüm, doğal ve bitkisel yollardan geçer.

Gözaltlarında meydana gelen gözaltı torbaları veya gözaltı şişlikleri engellemek için en doğal ve en etkili çözüm kahve telvesidir. Kahve telvesini gözaltı torbalarınıza sürerek 15-20 dakika bekletin ve gözaltlarında rahatlama hissettiğiniz anda yıkayın. Yıkadıktan sonra nemlendirici krem ile gözaltlarınıza masaj uygulayın. Böylelikle gözaltı torbalanma sorununu çözmüş olacaksınız.

Gözaltı torbalarına çözüm yollarından bir tanesi de poşet çaydır. 2 tane poşet çayı demleyerek, buzlukta soğutun. Buzlukta bekletilmiş olan poşet çayları gözaltlarınıza yerleştirmeden önce göz torbalarınıza 1 çay kaşığı zeytinyağı sürün ve ondan sonra poşet çayları yapıştırın. 10 dakika bekledikten sonra gözaltı torbalarınızın rahatladığını ve serinlediğini göreceksiniz.

Evinizde gözaltı torbaları için çözüm için uygulayabileceğiniz birçok doğal yol bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılan ve iyi sonuç alınan yöntemler, bitkisel maskeleme yöntemleridir. Çilek maskesi, patates maskesi, salatalık maskesi gibi bitkisel yöntemler en çabuk ve en çok verim alınan yöntemlerdir.

Patates maskesi için 1 adet çiğ patates işinizi görecektir. Patatesi rendeleyin ve rendelenmiş patatesleri gözaltlarınıza yerleştirin. İşlemi uyguladıktan sonra 20 dakika bekletip, yıkamalısınız. Haftada en az 1 kez olmak üzere bu işlemi uygularsanız, gözaltı torbalarınızı yok etmek için önemli bir yol kat edersiniz.

Salatalık maskesi için salatalığı soymadan kalın bir şekilde dilimleyin ve gözaltlarınıza yerleştirin. Yine bu işlemi yaptıktan sonra 20 dakika bekleyin ve gözaltlarınızı yıkayın. Salatalık ne kadar soğuk olursa, gözaltı torbalarınız için o kadar faydalı olur. Çünkü soğuk salatalık, göz alt şişliklerinizi veya gözaltı torbalarınızı hızlı bir şekilde yok etmektedir. Haftada en az 1 kez uygulamanızı tavsiye ederiz.

Sizlere sunduğumuz bu çözümler sayesinde evinizde kolay şekilde uygulayacağınız maskeler gözaltı torbalarınız için iyi bir çözüm yolu olacaktır. Kısa sürede gözaltı torbalarınızdan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.