Gözaltı torbalarının ve morluklarının nedenleri nelerdir?

0
Gözaltı bölgesi
Göz çevresi

Gözaltı torbalanmaları hem erkek hem kadınlarda yaşlanmayı gösteren ve görünümü ciddi oranda olumsuzlaştıran bir durumdur. Özellikle pigmentasyon denilen morluklarla beraber görünen gözaltı torbalarının kozmetiklerle tamamen giderilememesi nedeniyle en başlıca çözümü ameliyatken ; son günlerde yükselen trendiyle gözaltı dolgusu bu süreci ertelemektedir. Tek seansı ile 1,5 yıl gözaltı torbalarınıza ve morluklara elveda deyin..

Gözaltındaki torbalanmalar yaşın ilerlemesiyle beraber alt göz kapağının gevşemesi ve yağların dışarı doğru yer değiştirmesi sonucunda oluşmaktadır. Ancak bu bölgenin yanakla kesilmesi esnemeyi engellediğinden bu çizgi üzerinde oluşan gözyaşı oluğu yanaklarında aynı yaşlarda aşağı doğru kayması ile belirgin hale gelir. Bu şekilde yüzümüzün iki ayrı parçaya ayrılması ile yaşımız uzak mesafelerden bile fark edilebilir hale gelmektedir.

Gözaltı morluklarının oluşması ile yaştan bağımsız olarak gelişebilir. Bu bölgenin çok ince bir deri olması nedeniyle stres uykusuzluk , geçirilen hastalıklar ve ödem nedeniyle şişlikler görülmektedir. Bu şişliklerin inmesi ile beraber pigmentesyon denilen morluk oluşumu görülmektedir. Özellikle torbalanmanın da olması bu morlukların daha belirgin hale gelmesine neden olmaktadır.

Yazımızın başında belirttiğimiz gözaltı dolgusu uygulaması ile 18 ay bu sorunlardan tamamen kurtulmanız mümkün. Dolgulama sisteminde kullanılan madde hem gözaltınızdaki ince deride doğal bir görünüm sağlayacak hem de 18 ay içinde eriyerek yok olduğu için size bir rahatsızlık vermeyecektir. Dolgu gözyaşı oluğu bölgesini uygulanarak deride oluşan iki parça görünümü seviye farkını ortadan kaldırıp birleştirir ayrıca içerdiği çinko ve bakır karışımı ile ince deri altında yansıma yaparken morluklarınızı da ortadan kaldırmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.